Завтра у Кропивницькому покажуть фільм про Героя Небесної Сотні Віктора Чміленка

У четвер, 20 лютого, у громадському просторі “Krop:hub” покажуть документальний фільм “Чміль” про Героя Небесної Сотні, Героя України, бобринецького фермера Віктора Чміленка. Вхід вільний.

Про це повідомляє Перша електронна газета.

Віктор Чміленко – громадський активіст, фермер, батько. Учасник “Помаранчевої революції” та Революції Гідності, ініціатор акцій протесту проти зняття мораторію на продаж землі, учасник Автомайдану. 20 лютого 2014 року Віктор Чміленко загинув на Майдані від кулі снайпера.

Фільм “Чміль” знятий кропивницьким журналістом Ігорем Токарем спільно з побратимом Віктора Чміленка Олексієм Цокаловим.

Показ відбудеться о 18:00 у приміщенні “Krop:hub” за адресою вул. Преображенська, буд. 2 (вхід зі сторони вул. Острівської).

У фільмі «Чміль» розповідається історія Героя України – Віктора Чміленка. Автори фільму журналіст Ігор Токар та відомий громадський діяч Олексій Цокалов. У стрічці використано музику відомих українських гуртів «Вій» та «Кому Вниз».

Віктор Чміленко у фільмі оживає зі спогадів людей, які його любили, які з ним товаришували, які знали його всього лише день. Крізь призму їхніх спогадів перед глядачами постає прекрасна людина – смілива, відважна, відверта, чесна.

Після перезентації фільму “Чміль” вдалося зібрати майже 8 тис. грн на придбання нових табличок, що будуть встановлені на будинках по вулиці Віктора Чміленка (колишня Дзержинського).

Віктор Чміленко загинув 20 лютого 2014-го від кулі снайпера. В нього не було ні зброї, ні обладунків – він біг з помаранчевими ношами рятувати побратима.

22 лютого у обласному центрі попрощалися із Героєм-земляком.

19 лютого наступного року у Кропивницькому відкрили меморіальну дошку на честь славного воїна Небесної Сотні Віктора Чміленка.

Відтоді рідні намагалися знайти його каску, але марно. Знайшлася вона випадково. Увесь цей час каска була за оберіг у бійця-добровольця із Закарпаття Олексія Пацюка.

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності звання Герой України з удостоєнням ордену «Золота Зірка» (посмертно) присвоєно уродженцю Бобринця Віктору Чміленку.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар