9 мільйонів гривень заробив голова злочинного угруповання на ухилянтах – СБУ

З Болгарії екстрадовано керівника злочинного угруповання, що займалось переправленням чоловіків із України за кордон. Схемою скористалось майже 40 військовозобовʼязаних, заплативши організаторам близько 9 мільйонів гривень.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією обласного управління СБУ.

Мешканець Запорізької області, який підозрюється у створенні та керівництві міжрегіональною злочинною організацією, більше двох років переховувався від правосуддя на території Євросоюзу.

Завдяки співпраці СБУ із європейськими партнерами фігуранта розшукали, затримали і повернули в Україну для притягнення до відповідальності.

Наприкінці січня 2023 року Служба безпеки затримала у різних регіонах України сімох його спільників. Чоловік віддалено керував їхніми діями, перебуваючи за кордоном.

Зловмисники продавали чоловікам призовного віку підроблені документи для втечі за межі нашої держави. Насамперед мова йде про фіктивні меддовідки щодо непридатності до служби за станом здоров’я.

Крім того за гроші фігуранти пропонували своїм клієнтам виїхати до тимчасово окупованої частини Запоріжжя під виглядом відвідування родичів. Для цього ухилянтів забезпечували фальшивими документи про начебто наявність близьких родичів за лінією фронту.

Вартість таких послуг зловмисники оцінювали від 2,5 до 8 тис. дол. Сума залежала від терміновості виїзду.

За майже місяць протиправної діяльності угруповання встановлено близько 40 фактів незаконного переправлення військовозобовʼязаних чоловіків. Загальна сума грошової винагороди зловмисників становить близько 9 мільйонів гривень.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили екстрадованому лідеру злочинної організації про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
  • ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України);
  • чч. 1, 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

Наразі зловмисник перебуває під вартою. Щодо фігуранта та його спільників – триває досудове розслідування. Їм загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

photo-5298961205211290512-y

Нагадаємо,

Читайте також:

Поширити:

Залишити коментар:

коментар