Важливо

У Кропивницькому визначили кращі пропозиції реконструкції площі Героїв Майдану

У міськрад відбулося фінальне засідання журі конкурсу на кращу пропозицію оновлення громадського простору площі Героїв Майдану. Під час засідання журі вирішило визначити відразу кілька кращих проектних пропозицій, автори яких найбільш влучно передали у своїх роботах суть знакової для українців історичної події. Для фінального обговорення обрали 4 проекти, після чого члени журі висловили своє бачення щодо реалізації кожного з них.

Про це йдеться на сайті міськради, повідомляє Перша електронна газета.

Комісія одностайно дійшла висновку, що першу премію не присуджуватимуть жодному проекту, оскільки авторами не було дотримано усіх умов конкурсу. Але було відзначено, що є цікаві ідеї, які можна запропонувати авторам доопрацювати, і, врахувавши авторитетну думку журі, реалізувати на площі.

1f7e6ae2e9606d11bef87535e3d88896.jpg

Комісія відзначила два найкращих, на їхню думку, проекти. Перший – архітектурно-скульптурна композиція у вигляді палаючої свічки, посеред якої зображено фігури учасників Революції Гідності, а над ними разом із полум’ям здіймаються душі їхніх побратимів. Другий проект – інсталяція із силуетами майданівців. За задумом автора, вона має бути прохідною, щоб зупинившись, кожен зміг себе відчути у центрі тих подій.

ea5cc0be089553b00da88253cae7b406.jpg

Обидва проекти визнали гідними 2-ої премії, їх автори отримають по 20 тисяч гривень. Подальшу долю проектів та їх реалізацію будуть обговорювати додатково на загальній зустрічі з членами журі. Третє місце і грошову винагороду у розмірі 10 тисяч гривень було присуджено проекту “Міська площа для всіх і кожного”. І, хоч проект загалом не відповідає задуму, але у ньому є цікаві елементи – фігури майданівців у моменти найважчих протистоянь у центрі столиці. Голова комісії запропонував у майбутньому після реконструкції площі Героїв Майдану також встановити ці невеликі інсталяції, щоб завершити задум з оновлення площі.

Окрім того, конкурсне журі відзначило заохочувальними преміями авторів трьох пропозицій оновлення громадського простору площі Героїв Майдану. Кожен із них отримає по 3 тисячі гривень.

22a4d4acca4e5d2d3f252a339e80373d.jpg

ffd8dde0f739822e7495112a4aca7025.jpg


Нагадаємо, на початку листопада 2016 року заступниця міського голови Кропивницького Наталя Дзюба на нараді з активістами Євромайдану озвучила думку, що пам’ятник Героям Революції гідності варто спорудити на Фортечних Валах. Цю ідею активісти сприйняли різко негативно.

Згодом активісти Євромайдану оприлюднили публічне звернення до очільника облдержадміністрації Сергія Кузьменка та міського голови Кропивницького Андрія Райковича. На думку євромайданівців, пам’ятний знак Героям Майдану має бути споруджений саме на площі Героїв Майдану, де відбувалися події Революції у нашому місті.

29 листопада 2016-го у міській раді Кропивницького відбулось друге засідання „круглого столу” щодо визначення концепції реконструкції площі Героїв Майдану та пам‘ятного знаку. Активісти та фахівці зійшлися на тому, що варто починати працювати над створенням конкретного переліку умов майбутнього конкурсу проектів реконструкції центральної площі та створення пам‘ятника Героям Майдану.

15 лютого 2017-го відбулася робоча зустpіч начальника управління містобудування та архітектури Вадима Мездріна з пpедставниками ініціативної гpупи щодo ствоpення пам’ятного знаку Геpоям Майдaну. Учасники зустрічі визначилися, що у Кропивницькому буде встановлюватися саме “пам’ятний знак”, а не “пам’ятник”. Вадим Мездрін зауважив, що для встановлення пам’ятника передбачена достатньо складна процедура погоджень, необхідно отримати велику кількість дозволів, що може затягнутись у часі на цілий рік, а конкурс на пам’ятний знак триватиме не більше півроку. Громадські активісти підтримали такий підхід, але наполягали, що за формою це, все ж має бути повноцінний пам’ятник.

Головний архітектор міста запропонував проводити конкурс на створення пам’ятного знаку Героям Майдану у два етапи. Перший етап — це відкритий конкурс, на якому за проекти архітекторів голосуватиме громадськість і обере п’ять найкращих. Другий передбачає голосування конкурсної комісії за найкращу роботу з п’яти раніше обраних. За результатами чергової наради з питання організації відкритого конкурсу на кращу пропозицію пам’ятного знака на честь Героїв Майдану в місті Кропивницькому до складу журі, яке буде займатися розглядом конкурсних пропозицій, були запропоновані наступні кандидатури.

Уже 22 лютого 2017 року у Кропивницькому  визначились із попереднім складом журі, яке обиратиме найкращий архітектурний проект майбутнього пам’ятника Героям Майдану.

А 11 квітня 2017 року члени виконкому міської ради Кропивницького погодили рішення Про організацію відкритого конкурсу на кращу пропозицію пам’ятного знака/композиції на честь Героїв Майдану.

16 листопада журі зняло з розгляду всі чотири пропозиції майбутнього пaм’ятникa Героям Мaйдaну, які подавалися під час конкурсу. Більшість членiв журi відзначили, що жоден із варіантів не несе в собі емоційної складової, має ознаки монументaлiзму, властивого радянському періоду. Відповідно, розпочинають підготовку до нового конкурсу.

Згодом управління містобудування та архітектури оприлюднило проекти пам’ятного знаку Героям Майдану, з яких обиратимуть монумент для центральній площі міста. У соцмережі Facebook кропивничани вжахнулися від цих проектів, порівнюючи їх зі склепами та “раннім комуністичним модернізмом”, а деякі почали відверто висміювати і натякати на схожість з Бетменом чи пропонувати встановити пам’ятник міському голові із ковбасою у руках.

Підземна парковка без описів, фонтан і пам’ятник останньому кошовому отаману Запорозької Січі, силуети, п’єдестали, скульптури, нічні підсвітки – як у Кропивницькому планують оновити площу Героїв Майдану.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар