Ірена Карпа влаштує творчу зустріч у Кропивницькому

28 квітня у Кропивницький приїде відома українська письменниця і кураторка курсу письма “My Story” Ірена Карпа.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією обласної бібліотеки для юнацтва ім.Маланюка.

У Кропивницькому Ірина Карпа та авторки з усієї України презентують збірку оповідань та есеїв “Я не знаю як про це писати”. До збірки увійшли твори Марини Лазовік, Марії Карапатої, Олесі Філіпенко, Ніли Ревчук, Дарії Солодовник та Оксани Руденченко.

Початок повномасштабної війни вплинув на всіх нас, залишивши відбитки в житті кожного українця і водночас закарбувавши слід — історію пройденого в той час досвіду. Влітку 2022-го письменниця Ірена Карпа, проконсультувавшись із психологинею Ларисою Волошиною, започаткувала онлайн-курс «Терапевтичне письмо», де допомагала учасницям проговорювати пережитий біль та виплескувати емоції у власноруч написаних історіях.

Ці заняття виявилися корисними та ефективними, тож Ірена продовжила працювати в напрямку творчого терапевтичного письма і заснувала курс «My Story», під час якого запропонувала студенткам попрацювати над досвідом, пережитим під час повномасштабної російсько-української війни. На курсі учасниці писали твори, в яких ділилися власними історіями чи історіями близьких людей, створюючи оповідання на основі реальних подій. Усвідомивши, що ці тексти справді варті уваги, Ірена Карпа загорілася ідеєю: «видати збірку текстів не професійних письменниць, а звичайних героїнь у надзвичайних обставинах». Так з’явилася збірка короткої прози «Я не знаю, як про це писати».

Це історії проживання російсько-української війни, які, художньо переосмислені та втілені в оповідання й есеї, звучать розмаїто, але є голосами одного спільного досвіду.

«Говорити, розповідати, радитися вголос зі своїми — це те, що тримає нас у найскладніші часи, — каже письменниця Ірена Карпа. — Ці історії — якраз такі».

Творча зустріч відбудеться 28 квітня о 12:00 у Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка.

437553727-843282557827155-1198044752087226622-n

Нагадаємо, НАОНІ Оркестра дасть концерти для дорослих і дітей у Кропивницькому (ОНОВЛЕНО).

Читайте також: Досвід “Баби Єльки”: у Кропивницькому презентували науковий збірник

Поширити:

Залишити коментар:

коментар