Завтра у Кропивницькому влаштують традиційні народні танці

Завтра, 13 липня, з 18.00 до 21.00 біля приміщення Етнолабораторії «Баба Єлька», що по вулиці Дворцовій, 12 у Кропивницькому, відбудеться майстер-клас із традиційних народних танців, записаних командою під час експедицій Кіровоградщиною.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією організаторів.

«Найурожайнішою» на танці стала експедиція у село Копенкувате Голованівського (колишнього Новоархангельського) району. Тут вдалося записати падеспанець, краков’як, карапєт, нарєчєньку, яблучко, зайчика і три види польки у виконанні учасниць аматорського фольклорного ансамблю «Перевесло» під акомпанемент місцевих музикантів Григорія Нечипоренка й Анатолія Форманчука.

Читайте також: “Баба Єлька” досліджує Голованівщину

Зафіксовані у Копенкуватому танці, команда «Баби Єльки» вивчала за допомогою відеозаписів і під керівництвом відомого українського фольклориста й музиканта Іллі Фетисова. У результаті підготували майстер-клас для всіх охочих наблизитися до народної танцювальної культури.

Музичний супровід забезпечать сільські музики – бубніст у третьому поколінні Григорій Нечипоренко (1950 р.н.) та художній керівник «Перевесла» Анатолій Форманчук (1956 р.н.).

Серед танців, які вивчатимуть в Етнолабораторії, буде й падеспанець, відеозапис якого набрав більше мільйона переглядів на сторінці «Баби Єльки» у Фейсбук.

Подія присвячена відзначенню триріччя з дня заснування проєкту і першої експедиції «Баби Єльки».

Бажаний дрес-код – спідниці (для жінок) і зручне взуття для танців.

Також вітаються благодійні внески, які підуть на оплату приїзду і праці музикантів.

Нагадаємо, на Кіровоградщині відтворили старовинне традиційне весілля.

Читайте також: Дві школи з Кіровоградщини візьмуть участь в освітньому обміні з Польщею

e14fcd86dfa51ea8ccb57b1ff792b232.jpg

Поширити:

Залишити коментар:

коментар