Важливо

Екошколи Кіровоградщини увійшли в ТОП 50 кращих в Україні

© pixabay.com

Три навчальні заклади Кіровоградщини названі кращими екошколами 2021-го. Протягом усього року вони успішно реалізовували екологічні ініціативи та акції, впроваджували систему правильного поводження з відходами.

Про це Першій електронній газеті повідомили у прес-центрі Міжнародного молодіжного руху «School Recycling World».

У рейтинг потрапили Аджамський ліцей Кропивницького району, Мар’янопільська філія Новоукраїнського ліцею №8 та КЗ «Верблюзький навчально-виховний комплекс» Кропивницького району.

 «Ми отримали заявки з усіх куточків України. Під час оцінювання звертали увагу на такі критерії: наявність команди та лідера, залученість колективу, батьків та громади в цілому, власна проєктна діяльність та участь у Всеукраїнських, міжнародних ініціативах, розвиток екологічної інфраструктури, як-от сортування, збереження ресурсів, здача на перероблення, соціальне підприємництво школи, дотримання Положення проєкту, а також планування подальшої діяльності», – розповідає засновниця Національного рейтингу Екошкола року, лідерка Міжнародного молодіжного руху «School Recycling World» Юлія Мархель.

Загалом у межах проєкту до екологічних дій залучили понад 29 тисяч учасників: учнівська молодь, педагогічний колектив, батьки та громада. Усі разом зібрали та здали на переробку 123 900 кг вторинної сировини:

  • 91 151 кг макулатури,
  • 10 293 кг пластику,
  • 1 285 кг ТетраПаку,
  • 21 171 кг інших відходів: органіку, плівку, скло, жерстяні та алюмінієві банки, металобрухт, пластикові кришечки, відпрацьовані джерела живлення й навіть монетки.

«Учасниками проєкту зібрано 123 тони відходів, котрі отримають друге життя після перероблення, а не потраплять на сміттєзвалище. Такий же сильний вплив мають об’єднані разом невеликі екологічні акції, конкурси, виставки. Як Компанія, ми дуже пишаємося реалізованим проєктами та пишаємося кожним, хто взяв участь! Хочемо побажати натхнення на великі зрушення в новому році», – зазначає менеджер із зв’язків з органами влади та громадськістю компанії PepsiCo Україна Олександр Бартле.

Нагадаємо, Кіровоградщину відмітили на онлайн-мапі комфортного сортування відходів. 

Читайте також: У школах та дитсадках Кропивницького запроваджують роздільний збір сміття. 

7537164e1514b3ae52600e2f60e2277c.jpg

Поширити:

Залишити коментар:

коментар