Важливо

Завершився воєнний стан, запроваджений у 10 областях України

Президент України Петро Порошенко оголосив про припинення воєнного стану, який оголосили 28 листопада на території 10 областей України.

Про це Глава держави заявив на засіданні Ради національної безпеки і оборони України, йдеться на офіційному сайті Президента.

Петро Порошенко повідомив, що припиняє воєнний стан сьогодні, 26 грудня, о 14:00.

5a5a9ae573755a286c893c798cf53fc3.jpg
© president.gov.ua 

Глава держави зауважив, що рішення про припинення дії воєнного стану ухвалюється незважаючи на те, що ситуація довкола України не дуже змінилась.

«Ви бачите, що ОБСЄ підтвердила данні нашої розвідки і в районі Луганська знайдено підтягнуті засоби і реактивні системи «Град»; збільшено кількість артилерії; не відведені танки, які були зафіксовані супутниковими знімками наших союзників по НАТО; не зменшено кількість військової присутності Російської Федерації в Азовському морі. На жаль, і кількість особового складу не відведена», – перерахував Президент.

Водночас Глава держави наголосив, що «в абсолютно іншому вимірі перебувають зараз оборонні можливості українських Збройних Сил і інших підрозділів сектору оборони і безпеки».

За його словами, проведена величезна робота із передислокації, із скорочення термінів бойового злагодження, із доукомплектації за рахунок резервів першої черги, із поставок у війська нового озброєння і модернізованого озброєння і воєнної техніки.

Президент доручив проінформувати про відповідні оновлення українське суспільство:

«Люди повинні знати, що зроблено за цей місяць. Яким чином посилено оборонні спроможності держави».

Президент доручив Міністру оборони України, начальнику Генерального штабу, Міністру внутрішніх справ докладно проінформувати про те, що було зроблено за цей період і наскільки зараз підвищуються наші можливості.

2f6058a27ba5068034dcf16589d7faa0.jpg
© president.gov.ua 

Президент також звернувся і до голів обласних державних адміністрацій, які розташовані у безпосередній близькості із кордоном з Російською Федерацією:

«Теж проведена велика робота. Я, по-перше, їм дуже дякую. І, по-друге, також поінформувати суспільство – наскільки зараз зросли наші можливості для відповідного реагування».

«Ми говоримо не лише про захист територіальної цілісності, не лише про оборону кожного клаптика української землі, ми говоримо про безпеку людей.

І головна вимога до Президента як Верховного Головнокомандувача, до Уряду, до Збройних Сил, до поліції, до прикордонників, до Національної гвардії, до Служби безпеки України – ключова позиція захистити людей», – наголосив Петро Порошенко.

Нагадаємо, 28 листопада Верховна Рада України затвердила указ Президента України Петра Порошенка про введення воєнного стану на території 10 областей України.

Українська влада вдалася до такого кроку через події у Керченській протоці та значне нарощування сил армією РФ на прикордонних з Україною територіях.

Тоді 24-х українських моряків затримали під час спроби переходу українських кораблів з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку. Росія, всупереч міждержавному договору та міжнародному морському праву, перекрила прохід через протоку і здійснила напад на українські судна.

27 і 28 листопада у Криму українських моряків засудили до двох місяців ув’язнення.

Серед полонених моряків є двоє уродженців Кіровоградщини Роман Мокряк та Андрій Артеменко.

Андрій Артеменко та Роман Мокряк
Командир малого бронекатера ВМС України «Бердянськ», уродженець села Карлівка Кропивницького району Кіровоградщини, старший лейтенант Роман Мокряк відмовився відповідати на питання співробітників російської ФСБ і «зізнаватися» на відео у злочинах, які він не скоював.

Згодом українських моряків перевезли із Криму у Москву. Роман Мокряк знаходиться у московському СІЗО «Лефортово».

Також Роман Мокряк заявив слідству, що вимагає поводитися із моряками, як із військовополоненим. Також наш земляк вимагає звільнити членів екіпажу катера “Бердянськ”, адже лише він, як командир, несе відповідальність за усі події на борту корабля, а моряки виконували його наказ.

15 грудня у Києві біля посольства ЄС відбулася акція була на підтримку політв’язнів та військовополонених Кремля.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар