У московське СІЗО перевезли полонених українських моряків

Андрій Артеменко та Роман Мокряк

Українських моряків, яких 25 листопада захопили у полон російські військові, перевезли у Москву. 21 полонений знаходяться в СІЗО «Лефортово», а троє поранених перебувають у лікарні «Матроська тиша». У СІЗО перебуває уродженець села Карлівка Кропивницького району Роман Мокряк, а у лікарні – Андрій Артеменко із Новоукраїнки.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією російського телеканалу “Дождь”.

Полонених українців у СІЗО «Лефортово» відвідала кореспондент “Дождя” і член Громадської спостережної комісії (ГСК) Москви Когершин Сагіева.

Моряки зараз знаходяться в карантинних камерах одиночного утримання. Це тимчасові приміщення, де розміщують обвинувачених/підозрюваних для перевірки документів і стану їхнього здоров’я на період 7-10 днів.

Арештанти живуть в стандартних умовах – це камери півтора на два метри, залізні ліжка, матраци, вовняні ковдри, стіни пофарбовані зеленою фарбою; пізніше їх переведуть в камери з сусідами, де будуть холодильники і, можливо, телевізори.

Українці розповіли, що відчувають себе нормально. Вранці їли гречану кашу, годину провели на прогулянці в тюремному дворику, після обіду їм принесуть книги.

«Видали зубну щітку, пасту, рушник, забезпечили місцем для сну, постільними речами. Скарг на умови утримання немає », – розповів членам ГСК полонений командир МБАКа “Бердянськ” уродженець Кіровоградщини Роман Мокряк.

Затримані переживають, що залишилися без зв’язку з родичами. Вони попросили правозахисників передати, що на кожного з них заведено рублевий рахунок – туди можна переводити гроші, щоб моряки могли купувати продукти в кіоску, поштові конверти з марками та писати листи.

Нагадаємо, 24-х українських моряків затримали під час спроби переходу українських кораблів з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку. Росія, всупереч міждержавному договору та міжнародному морському праву, перекрила прохід через протоку і здійснила напад на українські судна.

27 і 28 листопада у Криму українських моряків засудили до двох місяців ув’язнення.

Серед полонених моряків є двоє уродженців Кіровоградщини Роман Мокряк та Андрій Артеменко.

Командир малого бронекатера ВМС України «Бердянськ», уродженець села Карлівка Кропивницького району Кіровоградщини, старший лейтенант Роман Мокряк відмовився відповідати на питання співробітників російської ФСБ і «зізнаватися» на відео у злочинах, які він не скоював.

Через відкриту агресію РФ у 10 областях України запровадили воєнний стан.

e6d640fa6f96f3c078aebc9cef994545.jpg
© tvrain.ru 
© c-inform.info
Андрій Артеменко / © російський канал у Telegram “Readovka”
Поширити:

Залишити коментар:

коментар