Командир катера “Бердянськ” вимагає звільнити екіпаж і поводитися з моряками, як із військовополоненими

Роман Мокряк © c-inform.info

Командир катера “Бердянськ” уродженець села Карлівка Кропивницького району  Роман Мокряк, якого 25 листопада у Чорному морі взяли у полон російські військові, відмовився давати свідчення і заявив слідству, що вимагає поводитися із моряками, як із військовополоненим. Також наш земляк вимагає звільнити членів екіпажу катера “Бердянськ”, адже лише він, як командир, несе відповідальність за усі події на борту корабля, а моряки виконували його наказ.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив адвокат Романа Мокряка Ілья Новіков, інформує Перша електронна газета.

Відомий російський юрист Ілья Новіков 10 грудня оголосив, що береться захищати командира катера “Бердянськ” Романа Мокряка. Новіков був захисником Надії Савченко. Корінний москвич, випускник Російської академії правосуддя вільно володіє українською мовою.

Нагадаємо, 24-х українських моряків затримали під час спроби переходу українських кораблів з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку. Росія, всупереч міждержавному договору та міжнародному морському праву, перекрила прохід через протоку і здійснила напад на українські судна.

27 і 28 листопада у Криму українських моряків засудили до двох місяців ув’язнення.

Серед полонених моряків є двоє уродженців Кіровоградщини Роман Мокряк та Андрій Артеменко.

Андрій Артеменко та Роман Мокряк

Командир малого бронекатера ВМС України «Бердянськ», уродженець села Карлівка Кропивницького району Кіровоградщини, старший лейтенант Роман Мокряк відмовився відповідати на питання співробітників російської ФСБ і «зізнаватися» на відео у злочинах, які він не скоював.

Згодом українських моряків перевезли із Криму у Москву. Роман Мокряк знаходиться у московському СІЗО «Лефортово».

Через відкриту агресію РФ у 10 областях України запровадили воєнний стан.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар