Важливо

Куди піти на вихідні у Кіровограді (3-4 квітня)

Ольга Ткаченко
Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

Насичені вихідні у Кіровограді: соціальні проекти, вистави, тренінг та чемпіонат.

Кіровоградцям покажуть життя і біль без прикрас

2 квітня у Кіровоградській обласній філармонії кіровоградцям презентують соціальний фотопроект «Життя без маски, біль без гриму». У фотографіях організатори, КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», покажуть прохання про допомогу паліативних пацієнтів.

Соціальний фотопроект направлений на привернення уваги суспільства до проблем людей з невиліковними хворобами. На виставці будуть представлені десять світлин та п’ять банерів з меседжами, які змушують задуматися над проблемами у паліативній медицині.

Читайте також: Більшість кіровоградців не знають нічого про паліативну медицину (ВІДЕООПИТУВАННЯ)

– Наша організація звертає увагу на три кроки, які покращать життя паліативних пацієнтів на Кіровоградщині. Це – призначення знеболення за світовими стандартами, створення соціальної допомоги паліативного догляду вдома, відкриття хоспісів та паліативних відділень. Наразі ми проводимо моніторинг щодо вивчення проблем паліативної медицини. Останнє наше відеоопитування показало, що із тридцяти кіровоградців лише троє можуть пояснити, що таке хоспіс і хто такі паліативні пацієнти. Ми прагнемо привернути увагу до всебічної допомоги хворим. Кожен з нас може стати милосерднішим і допомогти людям, які живуть з невиліковними хворобами, – розповідає представник Кіровоградської мережі ЛЖВ Вікторія Семененко.

Кіровоградців закликають прийти на виставу «Оскар і Рожева Пані»

У суботу, 2 квітня, о 18:30 у Кіровоградській обласній філармонії покажуть  виставу «Оскар і Рожева Пані» за мотивами всесвітньо відомого однойменного роману класика сучасної світової літератури Еріка-Емануеля Шмітта. Повість написана у формі листів десятирічного хлопчика Оскара, невиліковно хворого на рак.

Благодійний арт-проект покликаний привернути увагу кожного до соціальної проблеми паліативного лікування дітей. У головній ролі – акторка Ірма Вітовська. У виставі використовується музика гурту “Океан Ельзи”.

Волонтери, лікарі, представники благодійної організації закликають кіровоградців прийти на виставу й інакше поглянути на проблеми людей з невиліковними хворобами.

Вистава навчить нас розуміти психологію дитини

– Це благодійна вистава, яка нарешті підіймає питання паліативної допомоги дітям, хворим на невиліковні хвороби. Діти, які помирають від невиліковних хвороб не мають страждати! І ми повинні обговорювати це, тримати під громадським контролем для того, щоб проблема не замовчувалася та не ставала вічною. Вистава присвячена важкій темі, але сюжет напрочуд світлий. Я думаю, що вистава навчить нас розуміти психологію дитини навіть у такій важкій ситуації. Зібрані кошти підуть на розвиток паліативної допомоги дітям. Потрібно визнати нарешті проблему та задуматися над створенням паліативної допомоги дітям,  – розповідає лікар-онколог Андрій Гардашніков.

Закриваючи очі на проблему, ми її не вирішуємо

– Багато хто закриває очі на проблему паліативних пацієнтів, можливо, через те, що це емоційно важко.  Але закриваючи очі на проблему, ми ніколи її не вирішимо. Ми повинні робити все можливе, щоб люди з тяжкими хворобами відчували нашу підтримку. Призначення знеболення, паліативний догляд, соціальна допомога – це той мінімум, який повинен бути. Сподіваюся, що вистава «Оскар і Рожева Пані» відкриє очі багатьом людям і зробить їх милосерднішими до чужого болю, адже внесок кожного важливий, – каже представник Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/CНІД» Юлія Бочарова-Туз.

оскар і рожева пані

Діти чекають нашої допомоги

– На жаль, не всі розуміють, хто такі паліативні діти. У нас люди думають так: я не буду допомагати, бо мені після цього буде погано. Але ці діти чекають нашої допомоги і підтримки. Для них це щоденна боротьба за життя. Вони не повинні бути забутими! Завдяки виставі, думаю, люди зрозуміють, що відчуває  дитина з невиліковною хворобою. Цю проблему потрібно підіймати. Я раджу всім побувати на спектаклі «Оскар і Рожева Пані». Рак не запитує дозволу, від нього ніхто не застрахований, – звертається волонтер онкохворих діток Наталія Селецька.

Під час гастролей у Кіровограді, як і в інших містах, збиратимуть кошти на потреби хворих дітей. Більшість таких дітей в Україні пожиттєво перебувають вдома, або проживають в дитячих будинках-інтернатах.

Кіровоградські студенти поміряються силою

2 квітня у Кіровограді відбудеться Чемпіонат області з армспорту серед вищих навчальних закладів.

Офіційний паблік армспорту у Кіровограді

У Кіровограді визначили найсильніших студентів області (ФОТО)

Бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка

3 квітня о 13 годині запрошуємо до відділу естетичного спрямування та організації змістовного дозвілля користувачів  на бібліотечне караоке: «Чарівний голос Кіровограда».

“KIROVOGRAD SCALE MODELS FEST”

2-3 квітня в приміщенні аеропорту (вул. Добровольського, 1-А), пройде 3-й відкритий виставка-конкурс стендового моделізму, “KIROVOGRAD SCALE MODELS FEST”.

02.04
08.00-10.00 – установка експонатів учасників
11.00 – урочисте відкриття виставки.
11.15 -18.00 – проведення конкурсу та перегляд виставки відвідувачами, екскурсії.

03.04
09.00-13.00 -перегляд виставки відвідувачами, майстер-класи.
13.15 – підведення підсумків конкурсу, нагородження переможців, урочисте закриття виставки-конкурсу.

У суботу, 2-го квітня “Фундація Регіональних Ініціатив” запрошує кіровоградців на тренінг “Перша медична допомога”, який відбудеться у креативному просторі KOWO і триватиме з 10:00 до 14:00 (початок реєстрації – о 9:45. Адреса – провулок Василівський, 10, 5 поверх.

Значення першої медичної допомоги важко переоцінити. Своєчасне надання та правильне проведення медичної допомоги не тільки рятує життя постраждалому, але й забезпечує подальше успішне лікування хвороби або ушкодження, попереджує розвиток тяжких ускладнень, зменшує втрату працездатності. Будь-який медичний працівник зобов’язаний за першим викликом прийти на допомогу постраждалому на вулиці, у дорозі, громадських місцях. А що ж робити, коли людини з відповідною медичною освітою немає поруч? Правильно, самостійно надати першу допомогу, що ви й навчитеся робити після відвідування нашого тренінгу. А оскільки тренером буде хлопець, який колись працював у Товаристві Червоного Хреста, то ви навчитеся це робити професійно. Отож, до зустрічі на тренінгу!

Якщо ви бажаєте долучитись, заповніть подану анкету

Ляльковий театр

in-text-Сніг.К.

Кіровоградський Театр ляльок запрошує 2 квітня на виставу “Снігова Королева”.Початок о 12.00.

Дивовижна історія про справжнє кохання, відданість і самопожертву, завдяки яким дівчинка Герда врятувала свого названого брата Кая з крижаного полону Снігової Королеви.

Автор п’єси – Н.Ланге (за Г.Х.Андерсеном). Режисер-постановник – заслужений артист України А.Поляк. Художник-постановник – Л.Тернових. Музичне оформлення – В.Якубович. Переклад – М.Томенко. Мова виконання – українська. Тривалість – 50 хвилин.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар