Важливо

Нацбанк друкує гроші: за рік – всього 23,4 млрд. грн.

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Монетарна база України з початку року зросла на 23,4 млрд грн або на 7,6% і станом на станом на 27 листопада становить 330,5 млрд грн.

“Cтаном на 27 листопада 2014 року монетарна база з початку року зросла на 23,4 млрд грн або на 7,6%”, – йдеться у повідомленні Національний банк України на своїй офіційній сторінці у Faceboк.

За інформацією Нацбанку, обсяг грошей, які випущені регулятором і знаходяться в обігу станом на 27 листопада 2014 , становить 330,5 млрд грн. «І це сума, сформована за більш ніж 20-річну історію існування України», – наголошують у Нацбанку.

Регулятор зазначає, що останнім часом у ЗМІ з’являється багато недостовірної інформації щодо обсягів емісії, і нагадують, що процедура емісії грошей в Україні суворо регламентована. «Вона відбувається виключно в безготівковій формі шляхом зарахування відповідної суми коштів на кореспондентські рахунки банків в Національному банку. І навпаки, коли гроші вилучаються з обігу, відповідна сума списується з цих рахунків. Готівкові гроші випускаються в обіг або вилучаються з обігу виключно в обмін на безготівкові», – підкреслюють у НБУ.

Поширити:

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*