Кропивницькі легкоатлети стали учасниками ІІІ Європейських ігор у складі збірної України

Із 21 червня по 2 липня в Польщі проходили ІІІ Європейські ігри. Учасниками змагань стали 7300 спортсменів із 48 країн, які розіграли 253 комплекти медалей.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на Кропивницьку міську раду.

Україну на змаганнях представляла рекордна кількість спортсменів – 263 атлети, які змагалися у 27-и із 30-и можливих дисциплін. Це на 64 атлети більше, ніж на попередніх II Європейських іграх 2019 року. Серед учасників Європейських ігор в Польщі були двоє представників Кропивницького: вихованці СДЮСШОР-2 – легкоатлети Олег Дорощук (стрибки у висоту) та Ілля Попов (естафетний біг 4 х 100 метрів).

На цих змаганнях Національна збірна команда України виборола 41 медаль: 21 золоту, 12 срібних та 8 бронзових і посіла почесне третє місце у медальному заліку серед 48 країн-учасників Ігор.

1. Італія 35+26+39
2. Іспанія 21+17+19
3. Україна 21 + 12 + 8
4. Німеччина 20+16+27
5. Франція 17+19+26

За програмою Євроігор Україна виграла медальний залік одразу у чотирьох видах спорту: муай-таї, карате, стрибки у воду, а також веслування на байдарках і каное.

Найрезультативнішими стали виступи України у легкій атлетиці та муай-таї, де було здобуто по шість нагород.

У рамках проведення ІІІ Європейських ігор розігрувалися і ліцензії на літню Олімпіаду-2024. Олена Костевич (кульова стрільба), Олександр Хижняк (бокс) та Олександр Товкай (сучасне п’ятиборство) вибороли 3 ліцензії на Олімпійській ігри у Парижі.

Кропивницький легкоатлет Олег Дорощук, підкоривши висоту 224 см, став третім у своєму дивізіоні за кількістю виконаних спроб. У підсумку серед стрибунів І та ІІ дивізіонів посів 7 місце. (змагання проводилися в трьох дивізіонах, а українці виступали в другому)

В естафеті 4 х 100 метрів українська команда посіла друге місце в своєму дивізіоні. Ілля Попов був у запасі.
Нагадаємо, спортсмен із Кіровоградщини підкорив екстремальну трасу триатлону у Швейцарії