Що для кіровоградських військових контрактників означатимуть зміни до Закону “Про військовий обов’язок і військову службу”

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram

12 липня 2016 року  Верховна Рада України прийняла законопроект № 4689 (про внесення змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо уточнення окремих положень). За відповідне рішення проголосували 233 народних депутати.

Що означатимуть зміни до Закону, і як вони змінили процедуру завершення контракту війсковослужбовцями під час особливого стану, розповів голова кіровоградского ГО «Штаб юридичної допомоги військовим», юрист ВПГО «Юридична Сотня» Антон Красов.

СУТЬ ПИТАННЯ

На даний час військовослужбовці за контрактом проходять військову службу строком – до закінчення особливого періоду – і не знають термінів свого звільнення, оскільки дата закінчення особливого періоду на даний час невідома і законодавчо невизначена. Як наслідок, проходження ними військової служби стало фактично безстроковим.

ЩО ЗМІНЮЄ ЦЕЙ ЗАКОНОПРОЕКТ

Військовослужбовці, які уклали контракт під час особливого періоду, зможуть:
– переукласти контракт строком на 6-12 місяців (у разі наявності вислуги менше 18 місяців військової служби);
– звільнитись (у разі наявності вислуги 18 місяців і більше).

НА КОГО ПОШИРЮЄТЬСЯ ЗАКОНОПРОЕКТ

У тексті підготовленого законопроекту спочатку мова йшла ЛИШЕ про осіб, які уклали контракт вже під час дії особливого періоду. Однак під час розгляду законопроекту у залі Верховної Ради була внесена поправка з голосу, яка стосувалась і можливості звільнення контрактників, які уклали контракт до початку особливого періоду. Звучала вона приблизно так: “після завершення контракту його дія продовжується на період до оголошення демобілізації, але не більше, ніж 12 місяців”. 
На сайті Верховної Ради є також примітка, що цей закон прийнятий з техніко-юридичними правками.

ПРОЦЕДУРА
На даний час закон не вступив у законну силу, оскільки ще не підписаний Президентом. Зараз він готується на підпис Голови ВР, після чого його направлять на підпис Президенту. Президент протягом 15 днів з дня отримання закону має або підписати його, або повернути на повторний розгляд до ВР.

ЩО ТЕПЕР РОБИТИ…ще трохи почекати..
Для того щоб чітко сказати та роз’яснити всі деталі (особливо те, чи буде закон поширюватись і на контракти, укладені до початку особливого періоду), потрібно дочекатися офіційного опублікування закону. Тексту закону наразі немає. Оскільки до поданого законопроекту була внесена поправка з голосу, немає можливості детально проаналізувати його остаточний текст. Тому чекаємо. Як тільки закон буде офіційно опублікований, ми одразу надамо чіткі роз’яснення щодо його змісту.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

2 коментаря до Що для кіровоградських військових контрактників означатимуть зміни до Закону “Про військовий обов’язок і військову службу”

  1. Доброго дня! Даний законопроект відкликаний самим народним депутатом, який його подав. Але затримка з передачею на підпис законопроекту 4689 дійсно є.

Коментарі заборонені.