Страх перед туберкульозом топив у спиртному – зізнання хворого з Кіровоградщини

© pixabay.com

Хворий на туберкульоз Олександр уже рік перебуває під соціальним супроводом благодійної організації «100 відсотків життя. Кропивницький». Він як ніхто, знає, як розпочати лікування, зупинитися і знову почати заради себе.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією БО “100 відсотків життя. Кропивницький”.

Про хворобу Олександр дізнався у 48 років під час профілактичного огляду. Він із сім’єю проживає у селі, працював в одного господаря на бджільництві. Каже, що подобалася справа, якою займався.

– Я працював на пасіці. Любив бути біля бджіл, слухати, як вони збирають мед, як гудуть у вулику. Ми виїздили на кочівлю в поля. Заробітну плату я отримував стабільно.

Вдома город, господарство. Дружина завжди чекала, готувала смачні страви. Та одного разу, коли я проходив обстеження, здалося, що світ зупинився. У мене виявилитуберкульоз. Я не знав, чи вилікуюся, занадто багато чув про цю хворобу негативного. Мене підтримала дружина. На роботі я нічого не сказав про туберкульоз, боявся, що в селі дізнаються. І потім почався мій довгий шлях лікування…

Чи було страшно? По всякому було. Побічні реакції від протитуберкульозних препаратів мене перемагали. Я пропускав лікування і почав пити алкоголь. Це було страшно…, – згадує важкий період у своєму житті Олександр.

Та тим не менш, чоловік повертався до лікування, адже хотів жити. В цей період його підтримала Анна Шевченко – соціальна працівниця проєкту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині», що втілюється за підтримки Глобального фонду. Власне, вона і надає чоловіку моральну підтримку.

   -Олександру було важко в певний період. Він кілька разів сходив з дистанції. Та ми вмовили його взяти себе в руки і продовжити лікування. Він в один момент отямився, почав підробляти в людей, адже паличку Коха вже не виділяв. Навіть заробив грошей на телефон. Мріє повернутися у бджільництво, але ще боїться, раптом хтось дізнається в селі, що в нього туберкульозу. Каже так: «От почую в лікарні, що одужав. Тоді і повернуся до бджіл». Зараз він розуміє, що треба продовжити лікування, щоб перемогти хворобу, щоб бути здоровим, – каже Анна Шевченко.

Нагадаємо, в Україні зареєстрували інноваційний препарат від туберкульозу.

Читайте також: Жінка з Кіровоградщини вилікувалась від туберкульозу інноваційним методом.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар