Важливо

Жінка з Кіровоградщини вилікувалась від туберкульозу інноваційним методом

© Medical News Today

Пацієнти Кіровоградської області мають можливість отримувати лікування новими протитуберкульозними препаратами за скороченими режимами лікування. Першою, хто випробував на собі нову методику, стала Тетяна. Вона про туберкульоз дізналася торік, лікуючи пневмонію.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією БО “100 відсотків життя. Кропивницький”.

Лікування за інноваційною схемою BpaL загальною тривалістю 6-9 місяців, порівняно зі стандартними режимами лікування лікарсько-стійкого туберкульозу, тривалість яких становить 18-20 місяців, не тільки є ефективним з лікарської точки зору, але й з точки зору звичайної людини, якій довелося стикнутися віч-на-віч з проблемою лікарсько-стійкого туберкульозу.

При застосуванні значно меншої кількості протитуберкульозних препаратів, таке лікування сприяє швидкому покращенню якості життя пацієнтів та є унікальною можливістю для них скинути «тягар туберкульозу зі своїх плечей» і повернутися до свого звичайного життя за короткий період часу.

– Про туберкульоз я дізналася випадково. У мене почало боліти горло і підвищилася температура. Я звернулася в лікарню. Мене поклали з двостороннім запаленням легень. Через десять днів зробили повторне обстеження, сказали, що в легенях є деякі зміни, що повторно будуть оглядати через двадцять днів після основного лікування. Зробили КТ і сказали: «туберкульоз». Я думала, що збожеволію, коли дізналася про хворобу. У мене була істерика: «Чому я? За що?». Підтримали рідні вдома, я змирилася і почала лікуватися. Я знаю, що інфікувалася від свого знайомого, в якого була відкрита форма туберкульозу, він не лікувався і не сказав мені про це, – пригадує історію розвитку хвороби Тетяна, клієнтка проекту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні».

Лікуватися жінка почала у серпні 2020 року в Києві. Та потім від своєї лікарки почула про можливість вилікуватися за шість місяців. Тетяна зізнається, що спочатку не повірила, адже знає про довготривале лікування туберкульозу. Та мова йшла про інноваційне дослідження BРaL. Погодилася і чекала півтора місяці. А 5 травня  завершила лікування.

Суттєву допомогу пацієнтці надала благодійна організація «100 відсотків життя. Кропивницький», яка компенсували проїзд у Київ і у зворотному напрямку.

На даний час загалом в Україні продовжують лікування за схемою BpaL 56 осіб з різних областей України. З них, троє жителів Кіровоградської області отримують таке лікування та в найближчий час мають його завершити.

Нагадаємо, яка відповідальність хворих на туберкульоз за відмову від ліків.

Читайте також: Які лікарні Кіровоградщини оновлять і відремонтують до кінця року

Поширити:

Залишити коментар:

коментар