Важливо

Цього року кіровоградці сплачуватимуть податок на нерухомість

В Україні набув чинності відкладений раніше податок на нерухомість. Починаючи з 1 січня 2014 року набула чинності норма Податкового кодексу про обов’язкове оподаткування нерухомого майна. 

Об’єктом оподаткування служать квартири і будинки, що перевищують площу в 120 кв. м і 250 кв. м відповідно. Податок на нерухомість за наявності у фізособи кількох видів житла (квартира, будинок) може розраховуватися виходячи з сумарної житлової площі цих об’єктів, якщо вона перевищує 370 кв. м.

Ставка податку становить 1% від мінімальної зарплати для сумарної площі нерухомості від 370 кв. м до 740 кв. м і 2,7% – якщо вона перевищує 740 кв. м. При цьому власне податок нараховується на кількість метрів, що перевищує «пільгове», не обкладене податком, значення.

До 1 січня платники податків повинні були провести звірки майнових даних. За даними Міндоходов це зробили більше 70% платників податків.

Сповіщення про нарахований податок на нерухомість за 2013 будуть розіслані платникам такого податку до 1 липня 2014 року. До цього часу контролюючі органи визначать суму податку, необхідного до сплати, та вручать платникам податків повідомлення про нарахований податок і платіжних реквізитах. Платіжний документ буде виданий на кожен об’єкт оподаткування.

За матеріалами інтернет-видань.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар