Важливо

Чи почують депутати міськради прохання дитини про допомогу?

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Кілька місяців тому Перша електронна газета писала про семирічного Данилка Ященка, якому лікарі поставили жахливий діагноз – прогресуюча м’язова дистрофія. Маленький жвавий хлопчик чахне з кожним днем. Йому важко самотужки рухатись. Він не може бігати і гратися з іншими дітьми. А найбільше Данилко мріє навчитися кататися на велосипеді. Та ця мрія не стане реальністю, якщо хлопчик не вилікується.

Щоб вижити, дитині потрібно пройти довгий курс лікування. Зрозуміло, що у звичайної сім’ї з Кіровограда, коштів на це немає. Батьки використали всі свої заощадження. Їм допомагали і родичі, й сусіди, й небайдужі українці.

На один курс терапії потрібну суму таки вдалося назбирати. Але хвороба Данилка потребує тривалого лікування. Тоді батьки вирішили звернутися за допомогою до депутатів Кіровоградської міської ради – усім надіслали однакові листи з розповіддю про хлопчика.

На дитяче горе відгукнулося лише двоє народних обранців – сказали, що виділять якусь суму напередодні від’їзду Данилка до Ізраїлю. Усі інші на чуже горе поки що не відреагували.

На випадок, якщо депутати з якихось причин не отримали надіслані їм листи, Перша електронна газета публікує їх текст (без виправлень та редагування):

“Батьки Данила Ященка звертаються до Вас із проханням допомогти врятувати їхнього сина від інвалідності. Данилко Ященко (2007 р.н.) народився здоровим, із 2-х років почав ходити до дитсадка. Та коли в 6,5 років пішов у перший клас, почав хворіти.

Хлопчикові стало важко підніматися східцями. Він періодично спотикався, падав і не міг самостійно піднятися. В київських інститутах нейрохірургії і педіатрії, акушерства та гінекології поставили діагноз «прогресуюча м’язова дистрофія». Інша назва – хвороба Дюшена. В Україні медицина проти такого діагнозу безсила.

Данилку прописали приймати анаболіки (гормони стероїдної групи, що стимулюють ріст тканин) та рекомендували двічі приїздити в інститут для профілактики.

Тим часом ми зібрали гроші і вирушили до Ізраїлю. Професори з Тель-Авіва та Єрусалима рекомендували Данилкові фізіо-, гідро- та іпотерапію. Таких процедур під керівництвом медичних працівників в Україні поки що не проводять. А для польотів до Ізраїлю для обслідування і проходження курсів навчання по цих процедурах необхідно щорічно до 15 тисяч доларів США.

Завдячуючи курсу процедур, який Данилко вже пройшов, йому стало значно легше. Хлопчик перестав стомлюватися, скаржитися на біль в ногах, навчився плавати, добре тримається в сідлі, катається на самокаті. Тобто результат є. Але потрібно підтримати м’язову силу дитини в такому стані якомога довше. А фінансові можливості нашої сім’ї невеликі.

Нещодавно у нас з’явилася надія. Вже проходить останні випробування препарат для лікування специфічної хвороби Данилка. Хлопчикові потрібно протриматися ще трохи”.

Дані відділення Приватбанку для перерахування благодійної допомоги:

для юридичних осіб
карта 5168 7420 1586 7306
код ОКПО отримувача 14360570
МФО банку 305299
код ОКПО банку 14360570
рахунок отримувача 292 448 2550 9100.

Для фізичних осіб
№ карти в гривнях 5168 7420 1586 7306
№ карти в доларах 5168 7420 6706 0149

Контактні телефони:
Ященко Маргарита Анатоліївна 050487 04 57;
Ященко Сергій Павлович 0955301295.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар