Сайт Кіровоградського лісництва порушує доступ громадян до інформації

Громадська ініціатива прямої дії #ВКЛЮЧАЙСЯ опублікувала оновлений рейтинг сайтів обласних управлінь лісовим і мисливським господарством по всій Україні. Сайт Кіровоградського управління увійшов у список ресурсів, де інформаційне наповнення виявилось незадовільним – з 10 необхідних позицій там є інформація лише по 7.

Чернігівське управління очолило “чорний список” сайтів через відсутність необхідної інформації, а Івано-Франківське через три місяці після оприлюднення попереднього дослідження продемонструвало найстрімкіші позитивні зміни і потрапило до 5-ки найкращих.

Поштовхом для проведення аналізу сайтів державних підприємств лісового господарства стали численні скарги громадян на неможливість оперативно отримувати офіційну інформацію про рубки лісів, результати торгів з продажу лісу та декларації про доходи керівництва тощо.  Відсутність доступу громадян до цієї інформації у відкритому доступі на веб-сайті обласного управління перешкоджає ефективному громадському контролю за діяльністю лісгоспів.

“Відсутність відкритої інформації підвищує можливість корупції та зловживань і фактично перетворює лісгоспи на закриті структури, де влада і гроші монополізуються групою осіб, – зазначають активісти. – Громадський контроль за ситуацією на місцях є найефективнішим інструментом для відслідковування порушень закону. Завдяки оприлюдненню нашого попереднього дослідження, проведеного у квітні, та зверненню до Держлісагентства забезпечити виконання закону багато обласних управлінь суттєво підвищили якість інформації на своїх веб-сайтах”.

Оцінка у липні 2016 року охопила сайти 22-ох обласних управлінь лісового та мисливського господарства. Найжахливіший стан сайту зафіксовано у Чернігівського управління лісовим і мисливським господарством. Формально сайт існує, але на ньому взагалі немає інформації, яка має бути згідно з чинним законодавством (відсутня інформація по всіх 12 пунктах, за якими проводився аналіз). Друге місце з кінця займає Хмельницький лісгосп (відсутня інформація по 11 пунктах), а закінчує ганебну трійку Сумське управління (відсутня інформація по 10  пунктах). Найкращим виявився сайт Львівського управління лісового та мисливського господарства.

Аналіз сайтів управлінь лісового господарства полягав у перевірці низки параметрів, розроблених активістами #ВКЛЮЧАЙСЯ на базі законодавчих вимог:

 1. Оновлення новин з корисною інформацією (макс. 10 балів);
 2. Зручність у користуванні (макс. 10 балів);
 3. Фінансова звітність лісгоспів за 2015 рік;
 4. Інформація про ліміти на побічні лісові продукти;
 5. Інформація про дозволи на рубки головного користування (2016 рік);
 6. Інформація про дозволи на оздоровчі рубки  (2016 р.);
 7. Плани рубок на 2016 рік;
 8. Інформація про створення нових лісів за 2015 р.;
 9. Результати аукціонних торгів;
 10. Інформація про рекреаційні комплекси;
 11. Механізми залучення громадськості;
 12. Декларації керівництва та інформація по люстрації;
 13. Інформація про вакансії;
 14. Перелік та вартість адміністративних послуг.

Довідка:

Громадська ініціатива прямої дії #ВКЛЮЧАЙСЯ об’єднує у спільноту громадян, що уособлюють енергію громадянського суспільства України. До цієї ініціативи можуть долучитися всі небайдужі українці, які готові включатися у реальні дієві зміни незалежно від їхньої партійної приналежності, ідеологічних поглядів, професії, віку тощо

Сторінка #ВКЛЮЧАЙСЯ у соціальній мережі Facebook: https://www.facebook.com/vklnetua/

Поширити:

Залишити коментар:

коментар