Важливо

Кіровоградгаз не хоче бути постачальником газу на Кіровоградщину

ДП «Центргаз» ВАТ «Кіровоградгаз» вирішило відмовитись від ролі постачальника газу на Кіровогращині. На підприємстві заявили про економічну недоцільність цієї діяльності через наявність непрофінансованих державою зобов’язань за пільгами та субсидіями, неможливість провести вчасні розрахунки з постачальниками та відповідні судові позови. ВАТ «Кіровоградгаз» уже навіть знайшло собі заміну.

Таку заяву ВАТ «Кіровоградгаз» оприлюнило сьогодні на своєму офіційному сайті, інформує Перша електронна газета.

Подаємо текст заяви без змін:

Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» готова замінити ДП «Центргаз» у якості постачальника газу споживачам Кіровоградської області

ДП «Центргаз» ВАТ «Кіровоградгаз» вирішило відмовитись від ролі постачальника газу зі спеціальними обов’язками та звернулось до НКРЕКП, з проханням анулювати ліцензію на постачання природного газу з 1 жовтня 2018 р., після завершення дії чинної редакції постанови КМУ від 22.03.17 №187, яка встановлює режим постачання газу на спеціальних умовах для певних категорій споживачів (режим ПСО). Одночасно Центргаз повідомив про прийняте рішення Кабінет Міністрів України.

Центргаз вважає продовження цієї діяльності економічно недоцільним через наявність непрофінансованих державою зобов’язань за пільгами та субсидіями, неможливість провести вчасні розрахунки з постачальниками та відповідні судові позови. Зокрема, заборгованість державного бюджету перед Центргазом з відшкодування наданих пільг та субсидій на сьогодні становить 121 млн грн.

Також Центргаз звернувся до НАК «НафтогазУкраїни» з пропозицією знайти іншого роздрібного постачальника, щоб Нафтогаз зміг продовжувати виконувати свої зобов’язання, накладені на нього Кабінетом Міністрів України в рамках режиму ПСО. Підприємство з Групи Нафтогаз – ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» – погодилось замінити Центргаз у якості роздрібного постачальника газу споживачам Кіровоградської області. Товариство подало до КМУ заяву щодо включення його до переліку суб’єктів, на яких покладені спеціальні обов’язки, у разі продовження дії режиму ПСО.

Всі зацікавлені сторони висловлюють впевненість в тому, що уряд оперативно погодить відповідні рішення, і споживачі Кіровоградської області продовжать безперебійно отримувати газ на умовах, визначених урядом України.

Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» має намір докласти максимальних зусиль для того, щоб процес переходу до нового постачальника був простим та зручним для споживачів.

Довідково: ДП «Центргаз» є постачальником газу для переважної більшості споживачів Кіровоградської області (населення, бюджетні організації, комунально-побутові підприємства).

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» входить до Групи Нафтогаз та було створено з метою постачання газу населенню.

Нагадаємо “газові розбірки” ВАТ “Кіровоградгаз” та міської влади мали місце на самому старті минулорічного опалювального сезону. Пропонуємо у невеликому дайджесті згадати всі події, пов’язані із “Кіровоградгазом” та діями його керівника Олександра Гладкого.

Не дивлячись на те, що міська комісія з питань техногенно–екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на своєму позачерговому засіданні ухвалила розпочати опалювальний сезон 22 жовтня, у цей день тепло в домівках кропивничан не з’явилося. Через величезні борги кропивницьких теплових підприємств перед НАК “Нафтогаз України” ВАТ “Кіровоградгаз” відмовився подавати паливо на підприємства.

25 жовтня 2017 року міська влада заявила, що у Кропивницькому були запущені в роботу усі котельні, крім найбільшої – Південно-Західної. Опалювати почали 534 житлових будинки із 797, що мають централізовану систему опалення.

Разом з тим, адміністрація ВАТ “Кіровоградгаз” звинувачувала теплогенеруюче підприємство ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” у несанкціонованому відборі природного газу з розподільних мереж і констатує, що за ці об’єми блакитного палива підприємство заплатить за подвійним тарифом.

У відповідь на звинувачення “Кіровоградгазу”, “Кіровоградтепло” відповіло, що “старі” борги накопичуються не з провини підприємства, зокрема, внаслідок несвоєчасної компенсації різниці в тарифах та багатомільйонної заборгованості населення й бюджетних організацій за централізоване опалення.

Станом на 6 листопада 2017 року заборгованість споживачів ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” складала понад майже 158,5 млн грн.

24 листопада 2017 року ВАТ “Кіровоградгаз” заявило, що з понеділка, 27 листопада, будуть відключені від газопостачання обидва теплогенеруючі підприємства Кропивницького. Того ж дня, представники міської влади на комісії з питань техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій пообіцяли не допустити відключення теплогенеруючих підприємств, а заяву “Кіровоградгазу” назвали диверсією.

Ранком 27 листопада “Кіровоградгаз” припинив газопостачання до двох котелень на вулиці Шатила та Родимцева у Кропивницькому.

Того ж дня, відразу після засідання надзвичайної комісії Олександр Мосін відбув у відрядження до Києва в НАК “Нафтогаз України” для узгодження всіх юридичних аспектів забезпечення сталого постачання газу в опалювальний період на території Кропивницького.

Вже на ранок 28 листопада 2017 року у Кропивницькому без тепла залишилися 55 будинків, 2 садочки і школа.

Зранку цього ж дня під приміщенням ВАТ “Кіровоградгаз” зібралося близько трьох десятків містян, які прийшли поговорити з керівництвом про відновлення газопостачання у котельні. Коли громадяни підійшли до входу, виявилося, що він заблокований людьми у зелених костюмах з бронежилетами та касках. У результаті штовханини, у якій одному з активістів порвали куртку, містянам таки вдалося зайти в середину.

Поки міський голова Кропивницького Андрій Райкович поїхав перемовини з керівництвом НАК «Нафтогаз України», аби вирішити ситуацію з теплопостачанням міста, ВАТ “Кіровоградгаз” припинило постачання палива для ще декількох котелень теплогенеруючих підприємств. Усього у Кропивницькому без тепла залишились 115 житлових будинків, 3 дитсадка, 2 школи та 2 ПТУ.

Згодом з’ясувалося, що люди у зелених куртках, бронежилетах і касках були з приватної охоронної фірми. У результаті штурму приміщення декільком громадським активістам порвали одяг, а у двох були розбиті до крові руки.

А коли активісти застали на місці керівника Кіровоградгазу, то спитали коли підприємство відновить постачання газу на теплогенеручі котельні? На що Олександр Гладкий не зміг дати конкретних відповідей. Після цього його намагалися витягнути з кабінету. Зав’язалася штовханина унаслідок якої пошкодили скляні двері офісної шафи. Розбите скло розлетілося підлогою.

Цього ж дня, після штурму, бійок, пікетів та успішних перемовин керівництва міста у Кабміні та в НАК “Нафтогаз України”, з 14:00 почалося відновлення газопостачання на усі відключені “Кіровоградгазом” котельні.

Потім ВАТ “Кіровоградгаз” знову погрожував відключити котельні ДП “Кіровоградтепло” від газопостачання. Теплогенеруюче підприємство отримало листа від “Кіровоградгазу” з вимогою до 8 грудня погасити у повному обсязі борги за спожитий природний газ.

Також на адресу теплового підприємства, яке опалює військову частину №2269 в Олександрії надійшов лист від Кіровоградгазу про вимогу погашення боргів за газ. У разі несплати – 10 грудня їм погрожують відключити газопостачання.

Наприкінці лютого 2018 року ВАТ “Кіровоградгаз” знову заявило про можливість припинення газопостачання на котельні КП “Теплоенергетик” та ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” у разі, якщо ці підприємства не здійснять термінових заходів щодо погашення заборгованості. Подібну заяву підприємство оприлюднило також у березні 2018 року.

Наступного дня, 14 березня, працівники ВАТ “Кіровоградгаз” почали самостійно відключати від газопостачання котельні ДП “Кіровоградтепло”. Усього відключили 6 котелень.

Того ж дня кропивничани, серед яких було 5 депутатів міськради, відправилися до керівника газопостачального підприємства Олександра Гладкого, щоб вимагати від нього негайно відновити постачання газу. Проте потрапити у приміщення люди не змогли – невідомі особи заблокували вхід. Людям вдалося потрапити у приміщення лише через запасний вхід.

Без тепла у Кропивницькому залишилися 137 будинків, 6 дошкільних закладів, 3 школи, 2 училища та медзаклад.

А в “Кіровоградгазі” заявили, що відповідальність за відключення котелень лежить на керівництві теплових підприємств, міста й області.

Наступного дня, 15 березня, активісти знову прийшли до приміщення ВАТ “Кіровоградгаз” і принесли із собою 2 бочки та півтора десятка автомобільних шин. Проте у приміщення “Кіровоградгазу” не змогли потрапити ні чиновники, ні депутати, ні активісти.

16 березня газопостачання у Кропивницькому було відновлене у повному обсязі для всіх котелень міста, а загроза зриву перебігу опалювального сезону ліквідована. Цього ж дня кропивничани зiбралась бiля приміщення ВАТ “Кіровоградгаз” на чергову акцію протесту і вимагали відставки керівника газорозподільного підприємства Олександра Гладкого.

Через ці події, 20 березня, депутати міськради Кропивницького зібралися на позачергове засідання сесії. Депутати оголосили недовіру голові правління ВАТ “Кіровоградгаз” Олександру Гладкому і звернулися до голови НАК “Нафтогаз України” щодо його подальшого перебування на посаді керівника Кіровоградгазу. Також влада Кропивницького направила звернення до СБУ та Генпрокуратури з вимогою надати оцінку діям голови правління ВАТ “Кіровоградгаз”.

Олександр Гладкий, голова правління ВАТ “Кіровоградгаз”
Поширити:

Залишити коментар:

коментар