Важливо

Кіровоградгаз знову погрожує за борги відключити котельні від газу

Котельні КП "Теплоенергетик"

ВАТ “Кіровоградгаз” повідомляє про можливість припинення газопостачання на котельні КП “Теплоенергетик” та ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” у разі, якщо ці підприємства не здійснять термінових заходів щодо погашення заборгованості.

Про це Першій електронній газеті повідомили у прес-службі ВАТ “Кировоградгаз”.

У “Кіровоградгазі” зазначають, що підприємствами теплоенергетики м. Кропивницький систематично порушуються умови договорів розподілу природного газу, укладених з ВАТ «Кіровоградгаз», в частині своєчасного проведення розрахунків. Станом на 23 лютого 2018 року підприємствами ТКЕ м. Кропивницький не погашена заборгованість за отримані послуги з розподілу природного газу в сумі 7 286 232,86 грн, в тому числі:

  • ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» 5 698 655,10 грн.;
  • КП «Теплоенергетик» 1 587 577, 76 грн.

Окрім того названі підприємства начебто порушують умови укладених договорів розподілу природного газу в частині попередньої оплати, тобто до початку розрахункового періоду. Станом на 23.02.2018 року не здійснена попередня оплата за послуги з розподілу природного газу на лютий 2018 року у сумі 6 865 402,86 грн., в тому числі:

  • ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» 4 630 218,74 грн.;
  • КП «Теплоенергетик» 2 235 184,12 грн.

У “Кіровоградгазі” говорять, що запропонували план реструктуризації боргів, що виникли внаслідок несанкціонованого відбору газу : за жовтень 2017 року – для КП «Телоенергетик» (сума з коефіцієнтом 2.0 – 14 482 130,60 грн.) та за жовтень-листопад-грудень 2017 року (сума з коефіцієнтом 2.0 – 194 908 020,10 грв.) – для ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА». Ця схема була надана підприємствам 26 січня 2018 року. Відбулися перемовини с керівниками підприємств, керівництвом м. Кропивницький та Кіровоградської області, але жодної позитивної реакції щодо врегулювання заборгованостей досі немає.

“Зауважимо, що борг має бути сплачений з коефіцієнтом 2.0. Між тим у випадку, коли підприємством ТКЕ здійснюється несанкціонований відбір газу, штрафні санкції сягають набагато більших розмірів, ніж сума боргу з зазначеним коефіцієнтом. Ми не запровадили цю схему, сподіваючись на взаєморозуміння, якого не послідувало”, – зазначають у прес-службі. -До того ж ВАТ «Кіровоградгаз» неодноразово зверталося до місцевої влади, сподіваючись на її втручання у ситуацію і спрямування її у цивілізоване русло. Але результатів, крім розмов про ймовірне повернення ДП «Кіровоградтепло» у комунальну власність, немає. Уникаючи соціальної напруги, ми не припинили газопостачання шляхом відключення від газових мереж газоспоживаючого обладнання ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» 15 січня, як було заявлено на початку року. У підсумку фінансовий тягар, що був створений підприємствами ТКЕ, ліг на плечі працівників ВАТ «Кіровоградгаз».

Враховуючи викладене, ВАТ «Кіровоградгаз» запропонувало ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» та КП «Теплоенергетик» провести оплату згідно наданих рахунків в термін до 1 березня 2018 р. В іншому випадку ВАТ «Кіровоградгаз» буде вимушене здійснити примусове припинення (обмеження) газопостачання ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» та КП «Теплоенергетик» з 10.00 години 1 березня 2018 року шляхом відключення від газових мереж газоспоживаючого обладнання.

Про ситуацію, що склалася, доведено до відома голови Кіровоградської ОДА Сергія Кузьменка та міського голови м. Кропивницький Андрія Райковича.


Нагадаємо, “газова війна” ВАТ “Кіровоградгаз” проти міської влади та кропивничан розпочалася на самому старті опалювального сезону.

Не дивлячись на те, що міська комісія з питань техногенно–екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на своєму позачерговому засіданні ухвалила розпочати опалювальний сезон 22 жовтня, у цей день тепло в домівках кропивничан не з’явилося. Через величезні борги кропивницьких теплових підприємств перед НАК “Нафтогаз України” ВАТ “Кіровоградгаз” відмовився подавати паливо на підприємства.

25 жовтня міська влада заявила, що у Кропивницькому були запущені в роботу усі котельні, крім найбільшої – Південно-Західної. Опалювати почали 534 житлових будинки із 797, що мають централізовану систему опалення.

Разом з тим, адміністрація ВАТ “Кіровоградгаз” звинуватило теплогенеруюче підприємство ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” у несанкціонованому відборі природного газу з розподільних мереж і констатувало, що за ці об’єми блакитного палива підприємство заплатить за подвійним тарифом.

У відповідь на звинувачення “Кіровоградгазу”, “Кіровоградтепло” відповіло, що “старі” борги накопичуються не з провини підприємства. Зокрема, внаслідок несвоєчасної компенсації різниці в тарифах та багатомільйонної заборгованості населення й бюджетних організацій за централізоване опалення.

Станом на 6 листопада 2017 року заборгованість споживачів ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” складає понад майже 158,5 млн грн.

24 листопада ВАТ “Кіровоградгаз” заявило, що з понеділка, 27 листопада, будуть відключені від газопостачання обидва теплогенеруючі підприємства Кропивницького. Того ж дня, представники міської влади на комісії з питань техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій пообіцяли не допустити відключення теплогенеруючих підприємств, а заяву “Кіровоградгазу” назвали диверсією.

Ранком 27 листопада “Кіровоградгаз” припинив газопостачання до двох котелень на вулиці Шатила та Родимцева у Кропивницькому.

Того ж дня, відразу після засідання надзвичайної комісії Олександр Мосін відбув у відрядження до Києва в НАК “Нафтогаз України” для узгодження всіх юридичних аспектів забезпечення сталого постачання газу в опалювальний період на території Кропивницького.

Вже на ранок 28 листопада внаслідок шантажу керівництва ВАТ «Кіровоградгаз» у Кропивницькому без тепла залишилися 55 будинків, 2 садочки і школа.

Поки міський голова Кропивницького Андрій Райкович поїхав перемовини з керівництвом НАК «Нафтогаз України», аби вирішити ситуацію з теплопостачанням міста, ВАТ “Кіровоградгаз” припинило постачання палива для ще декількох котелень теплогенеруючих підприємств. Усього у Кропивницькому без тепла залишились 115 житлових будинків, 3 дитсадка, 2 школи та 2 ПТУ.

Зранку цього ж дня під приміщенням ВАТ “Кіровоградгаз” зібралося близько трьох десятків містян, які прийшли поговорити з керівництвом про відновлення газопостачання у котельні. Коли громадяни підійшли до входу, виявилося, що він заблокований людьми у зелених костюмах з бронежилетами та касках. У результаті штовханини, у якій одному з активістів порвали куртку, містянам таки вдалося зайти в середину.

Згодом з’ясувалося, що люди у зелених куртках, бронежилетах і касках були з приватної охоронної фірми. У результаті штурму приміщення декільком громадським активістам порвали одяг, а у двох були розбиті до крові руки.

А коли активісти застали на місці керівника Кіровоградгазу, то спитали коли підприємство відновить постачання газу на теплогенеручі котельні? На що Олександр Гладкий не зміг дати конкретних відповідей. Після цього його намагалися витягнути з кабінету. Зав’язалася штовханина унаслідок якої пошкодили скляні двері офісної шафи. Розбите скло розлетілося підлогою.

Цього ж дня, після штурму, бійок, пікетів та успішних перемовин керівництва міста у Кабміні та в НАК “Нафтогаз України”, з 14:00 почалося відновлення газопостачання на усі відключені “Кіровоградгазом” котельні.

5 грудня ВАТ “Кіровоградгаз” знову направило на адресу ДП “Кіровоградтепло” листи з вимогою до 8 грудня погасити у повному обсязі борги за спожитий природний газ. У разі несплати газовики погрожували знову припинити газопостачання котелень.

Зазначимо, що проти керівника ВАТ “Кіровоградгаз” прокуратура порушила кримінальну справу за підозрою у зловживанні службовим становищем.

Окрім того, на думку Олексанра Мосіна, взаємовідносини між постачальником газу та теплогенеруючими підприємствами носять суто господарський характер і мають вирішуватися у судах, а не шляхом відключення газу. А Ольга Довжук заявила, що погрози “Кіровоградгазу” припинити газопостачання деяким підприємствам області викликали здивування, адже ці суб’єкти господарювання взагалі не мають боргів за газ.

А 12 грудня, під приміщенням ВАТ “Кіровоградгаз” зібралися на мирну акцію близько півсотні кропивничан, аби вимагати добровільної відставки голови правління установи Олександра Гладкого. До мітингувальників вийшов заступник керівника, який сказав, що коментарів не буде. Журналісти намагалися поспілкуватися із керівником Кіровоградгазу у його кабінеті, але заступник начальника підприємства переповів відмову начальника.

Міський голова Кропивницького Андрій Райкович наголосив на особистій відповідальності керівників теплових підприємств міста за постачання тепла у домівки кропивничан, а також висунув вимогу щодо підвищення ефективності роботи з населенням щодо погашення боргів.

Вже 19 грудня за “газові диверсії” депутати міськради Кропивницького  звернулися до голови правління НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва з вимогою звільнити Олександра Гладкого з посади голови правління ВАТ “Кіровоградгаз”.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар