Опалювальний сезон у Кропивницькому не можуть розпочати через старі борги за газ

Через величезні борги кропивницьких теплових підприємств перед НАК “Нафтогаз України” у місті досі не розпочався опалювальний сезон. ВАТ “Кіровоградгаз” відмовляється подавати паливо на підприємства.

Про це Першій електронній газеті розповів заступник міського голови Кропивницького Олександр Мосін.

За його словами, саме великі борги минулих періодів не дають можливості отримати відповідну кількість газу. Тому “Кіровоградгаз” не розпломбовує котельні і не подає паливо на підприємства.

“Кіровоградгаз” користується Законами України про постачання природного газу, кодексом “газу” і так далі. Вони вважають, що ми повинні брати блакитне паливо, лише коли є відповідна номінація (визначена кількість газу – ред). Тому зараз ми зіткнулися з такими проблемами”, – пояснив Олександр Мосін.

За словами чиновника, через це на сьогодні працюють лише 3 із 21-ї котельні ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА”.

Чиновник констатує, що, хоч процес відтермінування виплати боргів офіційно розпочався, ВАТ “Кіровоградгаз” не йде назустріч.

“Держава заборгувала тепловим підприємствам різницю в тарифах, а НАК “Нафтогаз” нарахував на ці борги штрафи і пеню. Цю проблему держава врегулювала законом №1730 про реструктуризацію боргів минулих періодів. Ми на сесії прийняли рішення про те, що виступаємо гарантом виплати боргів. Щодо “Теплоенергетика” було прийнято рішення про реструктуризацію 83 млн грн. Ми погодилися на це, передбачили фінансування. Але НАК “Нафтогаз” поки не йде назустріч. Переговори, які відбулися, досі не дали змоги отримати номінацію”, – розповів заступник міського голови.

Представники ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” у офіційній заяві, яку вони оприлюднили сьогодні, звинувачують у зриві запуску котелень НАК “Нафтогаз України” і жодного слова не говорять про власні борги.

“На виконання рішення позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 20.10.2017 року (протокол № 12) на підприємстві було видано видано наказ від 20.10.2017 року № 225 «Про початок опалювального сезону 2017/2018 р» та того ж дня було направлено лист голові правління ВАТ «Кіровоградгаз» про відновлення газопостачання та розпломбування 17 котелень підприємства з 8.00 22 жовтня 2017 року. Для здійснення необхідних заходів для початку опалювального сезону 22 жовтня 2017 року у режимі повного робочого дня працювали всі технічні служби підприємства.

… у зв’язку з тим, що ВАТ «Кіровоградгаз» не виконало рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 20.10.2017 та не забезпечило 22 жовтня 2017 року постачання природного газу на джерела теплової енергії ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА», робота інших котелень тимчасово зупинена”, – йдеться у повідомленні.

ДП “Кіровоградтепло” також зазначає, що станом на 23 жовтня, теплопостачання здійснюється котельнями “Пологовий будинок №1”, “Будинок дитини” та “Психоневрологічний інтернат з геріатричним відділенням”.

Наразі на сайті ВАТ “Кіровоградгаз” не оприлюднювали офіційну позицію підприємства у цій ситуації. Перша електронна опублікує коментар “Кіровоградгазу” згодом.

Варто відзначити, на завтра у міськраді запланована прес-конференція начальника Головного управління житлово-комунального господарства Віктора Кухаренка та начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Сергія Коваленка на тему: "Початок опалювального сезону в місті Кропивницькому".

Нагадаємо, міська комісія з питань техногенно–екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на своєму позачерговому засіданні ухвалила розпочати опалювальний сезон 22 жовтня.

Проте, станом на сьогодні, тепло подається до 18 установ – 8 дитячих садочків, 4 школи та 6 лікарень.

 Дмитро Васильєв, Перша електронна газета

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

3 коментаря до Опалювальний сезон у Кропивницькому не можуть розпочати через старі борги за газ

  1. Как всегда. Лето теплое пропели, оглянуться не успели и только 23 октября вспомнили про борги. Все: мэрия, газовщики, тепловики. Главное вовремя…

  2. Долги они вспомнили. А то что дети мёрзнут их не интересует. Главное с л их жопы в тепле

  3. Які садочки опалююттся?Відкрийте очі! Сьогодні була на святі у садочку 3…це просто жах! У кімнаті де сплять дітки у курточці холодно!В Європу йдемо ми? Знущаєтесь? Шановні відповідальні за цей “безпридел”я бажаю вам, від щирого серця, поспати при температурі +8 або ж Вашим діткам!Совісті у Вас немає!

Коментарі заборонені.