На Кіровоградщині пацієнтів із підозрою на коронавірус перевірятимуть у два етапи

На Кіровоградщині для діагностики коронавірусної інфекції будуть використовуватись експрес-тести і ПЛР-тести.

Про це розповіла головна санітарна лікарка області Надія Оперчук, повідомили Першій електронній газеті в пресслужбі ОДА.

“Згідно протоколу ВООЗ й визначеного алгоритму дослідження, спочатку пацієнта перевіряють на віруси грипу і ГРВІ. Якщо немає підтвердження – безпосередньо на COVID-19. Зараз маємо в наявності і експрес-тести, і ПЛР-тести. Так звані “швидкі” тести зокрема використовуються для обстеження осіб, які могли мати фізичний контакт з хворими на коронавірус. Для цього в пацієнта береться капілярна кров. Тестування займатиме 15 хвилин. Проте це першочерговий етап дослідження. Експрес-тести не дають 100% вірогідності результату, оскільки працюють з антитілами”, – пояснила Надія Оперчук.

743341c726671bb69ae2bd1b8ec85697.jpg

За її словами, другий етап – це ПЛР-діагностика за допомогою тест-систем, які надійшли з Китаю. Цей метод є більш точним, оскільки для виявлення інфекції фахівці працюватимуть з ДНК пацієнта.

Відзначимо, що Кіровоградщина вже отримала перший транш ПЛР-тестів із Китаю, які будуть використовуватись у вірусологічній лабораторій обласного лабораторного центру для діагностики COVID-19. Це перша партія, яка перекриє нагальні потреби. Наразі очікуються додаткові поставки.

Читайте також:

Поширити:

Залишити коментар:

коментар