Важливо

Комісією встановлено причини загибелі двох машиністів на Кіровоградщині

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram
фото svetlovodsk.com.ua

Через майже два місяці після того, як у Світловодському районі загинули два машиністи селищної каналізаційно-насосної станції, стало відомо причини трагедії.

Нагадаємо, 19 червня у селищі Власівка у прийомному резервуарі каналізаційної насосної станції було виявлено тіла двох машиністів. “Швидка”, яка прибула на місце констатувала смерть чоловіка, а жінка, яку забрали лікарі померла у Світловодській ЦРЛ.

Головний страховий експерт з охорони праці Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Сергій Якименко розповів сайту “Світловодськ” про ймовірні причини трагічної загибелі працівників станції.

“28 липня комісія підписала акт, а 29 липня його затвердив Сергій Подорожній – начальник управління Держпраці у Кіровоградській області. Така затримка пояснюється тривалою експертизою, яка проводиться далеко за межами області.

Після обстеження місця, де стався нещасний випадок, ми опитали свідків, і встановили такі причини нещасного випадку. Основна причина – технічна – це незадовільний стан виробничого середовища (перевищення гранично допустимого рівня небезпечних та шкідливих виробничих факторів), а саме: відсутність системи примусової припливно-витяжної вентиляції в приміщенні приймального резервуару каналізаційної насосної станції №3 КВКП “Водограй”, яка повинна забезпечувати не менш ніж 12-ти кратний обмін повітря за одну годину. Вміст небезпечних речовин, а саме сірководню, там становив 18.04 мг/м3, допустимо не більше 10 мг/м3.

Є ще й супутні причини – організаційні. Вони полягають у тому, що до виконання робіт були допущені працівники, які не пройшли навчання та перевірку знань Правил техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених місць.

Комісія вважає, що керівництво підприємства не створило на робочому місці умови праці відповідно до чинного законодавства; не забезпечило наявність припливно-витяжної системи вентиляції; не вживало заходів щодо припинення порушень безпеки праці на підприємстві; систематично не перевіряло на дільницях стан техніки безпеки, справність технологічного обладнання.

Акт передано правоохоронцям, які ведуть слідство. Остаточний висновок зробить суд”, – розповів Сергій Якименко.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар