Важливо

Риба у річці Біянка імовірно загинула через кишкову паличку та нітрати у воді

© meest-online.com

Минулого тижня в річці Біянка у Кропивницькому масово загинула риба. Фахівці Держпродспоживслужби області виїхали на місце для обстеження водойми та прилеглої території, а також відібрали зразки риби і води для лабораторних випробувань. Результати показали підвищений вміст нітратів у воді та наявність кишкової палички. Причиною забруднення могли стали каналізаційні стоки.

Про це Першій електронній газеті повідомили у прес-службі ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

У пробах води з річки встановили перевищення вмісту нітратів у 5,97 разів (фактичний вміст нітратів – 11,95 при нормативному значенні – 2,0) та аміаку в 1,87 разів (фактичний вміст аміаку – 1,87 при нормативному значенні – 1,0). Відповідно до бактеріологічних досліджень у воді виявили перевищення мікробного числа та колі-індексу, що свідчить про наявність у воді лактозопозитивних кишкових паличок. За результатами дослідження риби встановлено наявність збудників паразитологічних хвороб.

.

Риба у річці Біянка у Кропивницькому загинула через паразитні захворювання та бактеріологічне забруднення води. Це показали результати досліджень мертвої риби та води з річки, повідомила Суспільному речниця Держпродспоживслужби в області Наталія Шевченко. З її слів, рибу досліджували на паразитарні та інфекційні захворювання, воду перевірили на вміст бактеріального забруднення, нітратів, аміаку, та перевіряли рівень її кислотності.За підрахунками головного інспектора Кіровоградрибохорони Олександра Головченка, загинули більше двох тисяч рибин. Це щуки, окуні, карасі, плІтки, товстолоби.

Опубліковано Канал "Кіровоград" Четвер, 8 серпня 2019 р.

Нагадаємо, рибопереробне підприємство у Кропивницькому районі оштрафували на 25 тис. грн.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар