Важливо

Відкрилася виставка до 70-річчя визволення Кіровограда

8 січня 2014 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відкрито виставку «Цих років не змовкне слава», присвячену 70-річчю визволення міста Кіровограда від німецько-фашистських загарбників.

8 січня 2014-го року виповнюється рівно 70 років з того часу як Кіровоград було визволене від фашистських окупантів.

У центральній частині експозиції виставки «Цих років не змовкне слава» представлені роботи, що віддзеркалюють різні епізоди битви за Кіровоград – «Визволення міста Кіровограда» (1954) та «Ескіз. Звільнення Кіровограда» (1973). Їх автор – М.Г.Бондаренко, художник, який створив цілу серію робіт на тему Великої Вітчизняної війни. Картина ще одного кіровоградського художника В.О.Федорова «Портрет учасника звільнення міста Кіровограда М.Калєхова» (1985) презентує одного з тих, хто виніс на собі увесь тягар тієї жахливої війни, врятувавши людство від «коричневої чуми».
Темі звільнення міста Кіровограда від німецько-фашистських загарбників присвячена і робота В.С. Колесніченка «Екіпаж лейтенанта А.Є.Рубінчіка в Кіровограді. 8 січня 1944-го року» (1985).

Частину експозиції склали картини, які присвячені партизанам і підпільникам нашого краю, зробившим вагомий внесок в загальну перемогу над ворогом. Загальновідомим є і той факт, яку суттєву допомогу надавали представники цього Руху опору регулярним частинам Червоної армії під час визволення Кіровоградщини. Не випадково на виставці представлена робота В.О. Федорова «Портрет Наумова» (1948), адже саме генерал Наумов очолював партизанське з’єднання, яке на початку 1943-го року здійснило рейд по дванадцяти районах Кіровоградщини, суттєво активізувавши партизанський та підпільний рух на теренах нашого краю. Дану тематику також презентують роботи М.В.Надєждіна «Партизанський край. Село Червоногірка» (1982), О.С. Логвинюка «Комсомольське підпілля Червоногірки» (1984) та Мельничука «Клятва партизан».

Унікальним художнім твором виставки по праву можна вважати картину Ф.М.Бочкова «Прифронтова ніч», єдину з презентованих на виставці картин, що була написана безпосередньо під час Великої Вітчизняної війни, а саме – у грізному та переломному 1943-му році. Ця робота, разом з картиною А.Ф. Фойницького «Апофеоз війни» (1963), правдиво ілюструє тогочасну атмосферу та сувору правду війни.

Окремий блок експозиції склали картини, присвячені темі пам’яті. Серед таких – роботи В.К.Волохова «Бійці згадують» (1973), А.М.Янєва «Пам’ять непокоїть» (1985), Л.Г. Кір’янової «Спогади» (1975) та інші.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар