Важливо

В Україні заборонили показувати фільми, які прославляють Росію-агресора

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Верховна Рада підтримала в другому читанні закон, який забороняє транслювати в Україні фільми про військові та силові формування Росії, а також всі фільми, в яких прославляється РФ.

Як повідомляє сайт Верховної Ради, за законопроект №1317 проголосували 259 депутатів.

Згідно закону, під заборону потрапляють всі фільми, які пропагують російську армію. Санкції зможе вводити Держагентство України з питань кіно. Кінострічки, зняті до 1991 року, забороняти до показу не будуть. Разом з тим, заборонені всі фільми російського виробництва, зняті після 1 січня 2014 року.

Метою закону є впровадження правового механізму захисту національної безпеки України в інформаційній сфері шляхом обмеження в Україні будь-яких форм пропаганди, використовуваних державою-окупантом. За порушення закону телекомпанії каратимуть штрафом до 120 тис. грн. за один показ.

Нагадаємо, на початку грудня експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно вже заборонила 71 російський фільм і серіал за участю Івана Охлобистіна і 69 фільмів за участю Михайла Пореченкова, які відкрито підтримували і агресивно пропагували російську окупацію і війну проти України.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар