Важливо

Що відбувається з цінами і тарифами на Кіровоградщині

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Індекс споживчих цін у грудні 2014р. порівняно з листопадом 2014р. становив 103,5%, з початку року – 124,4%. 

На споживчому ринку в грудні 2014р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 4%.

Найбільше (на 23,9%) подорожчали продукти переробки зернових та овочі. На 7,7-1,5% зросли ціни на олію соняшникову, яйця, рис, рибу та продукти з риби, оливкову олію, фрукти, хліб, кисломолочні продукти, маргарин, інші продукти харчування, безалкогольні напої, молоко, кондитерські вироби з борошна, макаронні вироби, м’ясо та м’ясопродукти, сметану, шоколад, сири, кондитерські вироби з цукру, масло.

Водночас на 0,5-0,4% знизилися ціни на мед натуральний та сало.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 2%, у т.ч. тютюнові вироби – на 2,7%, алкогольні напої – на 0,6%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в цілому на 5,9% відбулося за рахунок підвищення тарифів на опалення на 29,3%, каналізацію – на 2,9%, холодну воду – на 1,5%.

У сфері охорони здоров’я ціни підвищилися на 2%, що спричинено зростанням цін на фармацевтичну продукцію на 3% та амбулаторні послуги – на 2,7%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 1,8% у першу чергу пов’язано зі зростанням цін на автомобілі на 5,1%, паливо та мастила – на 2,8%. У той же час на 2,7% знизилася плата за перевезення пасажирським залізничним транспортом.

Крім того, на 17,4–3,9% підвищились ціни на фотопослуги, туристичні послуги, корм для домашніх тварин, аудіотехніку, фотоапаратуру та обладнання для обробки інформації.

ГУ Статистики в Кіровоградскій області.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар