Важливо

Кіровоградських журналістів запрошують на антикорупційний тренінг

Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» в рамках проекту «Розвиток антикорупційної журналістики у південному та східному регіонах України» за підтримки Посольства США в Україні запрошує журналістів та редакторів усіх видів ЗМІ взяти участь у триденному тренінгу „Антикорупційні журналістські розслідування“ та професійному конкурсі розслідувань.

Взяти участь у проекті можуть журналісти з усієї України, однак перевага надаватиметься представникам півдня та сходу країни.

Тренери: Олег Хоменок, Катерина Іванова, Олександр Бурмагін.

Участь у навчальному проекті надасть журналістам можливість підвищити професійний рівень з технології проведення журналістських розслідувань, покращити знання медійного законодавства, ознайомитись з найбільш поширеними схемами зловживань, прикладами антикорупційних розслідувань, методами розслідування.

Цільова аудиторія навчального проекту – українські журналісти та редактори, які проводять журналістські розслідування або мають певний навчальний чи практичний досвід та високу мотивацію їх проведення.

Під час тренінгу учасники отримають відповіді на наступні запитання:
Що таке корупція з точки зору закону та у суспільній свідомості?
Які права та обов’язки журналіста, що займається розслідуванням?
Як отримати доступ до публічної інформації?
Що таке журналістське розслідування?
Де ми знаходимо теми антикорупційних розслідувань?
З якими проблемами стикаються журналісти під час розслідування?
Як убезпечити себе під час проведення розслідування?
Як спланувати та що робити під час розслідування?
Які джерела інформації є у розслідувачів?
Якими методами журналісти збирають інформацію під час розслідування?
Як систематизувати зібрані дані у досьє розслідування?
Як ефективно подати результати розслідування?

Учасники тренінгів будуть запрошені до участі у професійному конкурсі розслідувань, який відбудеться на початку 2015 року. Детальну інформацію про умови конкурсу отримають відібрані фактичні учасники проекту.

На конкурс будуть прийняті роботи, оприлюднені після 1 жовтня 2014 року. Підсумки конкурсу буде підбито у березні 2015 року. Три перші призери отримають нагороди.

Участь у тренінгах є безкоштовною. Передбачені кава-паузи та обіди. Учасникам з інших міст пропонується проживання в готелі та передбачена компенсація витрат на проїзд.

Для участі у семінарі необхідно заповнити анкету-заявку не пізніше означеної нижче кінцевої дати в обраному місті проведення:

2-4 жовтня 2014 року, Харків (кінцева дата прийому заявок 26 вересня 2014 року до 12.00)
9-11 жовтня 2014 року, Запоріжжя (до 25 вересня 2014 року до 12.00)
15-17 жовтня 2014, Одеса ( до 2 жовтня 2014 року до 12.00)

Кандидати мають додати до заявки приклад власного розслідування, або за його відсутності –найкращий, на їх погляд, авторський матеріал, який вийшов за останні півроку. Журналісти друкованих або онлайн-видань мають надіслати PDF-файл або гіперпосилання, а тележурналісти гіперпосилання на безкоштовні файлообмінники з вашими матеріалами або на YouTube. Адреса для надсилання матеріалів – irrp.org.ua@gmail.com. У листі вкажіть, будь ласка, П.І.Б. та назву проекту «Антикорупційні журналістські розслідування».

РЕЄСТРАЦІЯ

Із запитаннями звертайтеся на irrp.org.ua@gmail.com або за номером 067-547-22-33.

Групи учасників формуються на конкурсних засадах. Організатори повідомлятимуть запрошених учасників про участь якомога скоріше по мірі подання заявок і відбору, але не пізніше ніж за 2 дні до початку тренінгів.

За матеріалами Інституту розвитку регіональної преси.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар