Після припинення постачання російського газу постало питання про економію власного палива. Українські ресурси досить вичерпні, тому варто визначити найоптимальніший спосіб їх використання з максимальною користю для оселі.
Управління Держенергоефективності України у Кіровоградській області повідомляє, що половина тепла втрачається через вінка і двері, трохи менше через стіни – 30 – 40%, через стелю та підлогу зникає 10 – 20%.
Найкращий спосіб запобігти марнотратству природного газу – утеплити свою домівку. Завдяки цьому можна зекономити до 35 – 45 % витрат.
Температура у приміщенні залежить від внутрішньої температури стін, тому важливо утеплити саме «коробку» оселі. Утеплені приміщення швидко нагріваються і довго утримують тепло, до того ж внутрішня ізоляція не піддається впливу погодних умов. Утеплити стіни з середини можна за допомогою пінопластових плит, дерев’яних панелей, алюмінієвої фольги, гіпсокартону та ін. Також можна встановити енергозберігаючі вікна, засклити балкон чи лоджію та перекрити підлогу.
Дороговартісного ремонту і клопітких замінних робіт можна уникнути завдяки ряду простих порад. Вони допоможуть зекономити не тільки власні кошти, а й запаси природного газу України.
Найкращою для людини є температура повітря у приміщенні 18-200 С. Саме ця температура є найбільш економною. З кожним наступним градусом ви витрачаєте на 5% енергії більше.
Запнені на ніч штори з товстої матерії не випустять з кімнати тепле повітря. Але радіатор закривати не варто. Килими знизять втрати тепла через підлогу.
Закриття опалювальних приладів декоративними плитами, панелями і навіть шторами краде 10-12% вашого тепла.
Якщо наклеїти позаду радіатора відбивач, тепловий потік буде спрямовано у сторону кімнати і не буде витрачатись на обігрів стіни. Це дозволить заощадити 2-3% від загального споживання теплової енергії.
Фарбування радіаторів масляними фарбами зменшує тепловіддачу на 8-13%, а цинковими збільшує тепловіддачу на 2,5%.
Встановлення терморегуляторів на радіатори дасть можливість підтримувати необхідну температуру повітря в кожній кімнаті окремо. Це заощадить 10-15% від загального споживання теплової енергії. Проте цей спосіб економії можливий лише при автономному опаленні.
Провітрюючи кімнату, краще відкривати вікно на кілька хвилин частіше, аніж раз на день на годину-дві. Тоді стіни не встигнуть значно знизити температуру, а повітря встигне освіжитись.