Важливо

За спалювання листя кіровоградцям загрожує штраф від 300 до 1700 грн

З початком жовтня у Кіровограді почастішали скарги на недобросовісних господарів, що спалюють опале листя, їдкий дим від якого просто катастрофа як для алергіків, так і для звичайних городян. Найбільші проблеми від диму виникають у жителів приватного сектора – Кущівка, Балашівка, Новомиколаївка, Олексіївка, які страждають від надміру хазяйновитих, але безвідповідальних сусідів. Що робити з порушниками та забруднювачами навколишнього середовища, кореспондент Першої електронної газети запитав у заступника Кіровоградського міського голови Сергія Васильченка.

«У Кіровоградську міську раду масово пішли скарги на дим від спаленого листя. Тому спецінсекція міськради тепер щовечора, до 22.00, буде фіксувати порушення та складати адмінпротоколи на тих, хто палить листя в жилих кварталах, – розповідає Сергій Васильченко. – На основі цих протоколів буде збиратися адмінкомісія, на якій порушникам нараховуватимуться штрафи: від 300 до 1700 грн».

Поскаржитися на дим від спалювання листя можна спеціалізованій інспекції КМР за адресою вул. Волкова, 11, кімн. 1. Або за номером телефону – 55-34-17 –  приймальня спецінсекції (у будні до 17.00).

Довідково:

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до таких загроз:

  1. У сухому листі згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка. Їх здобич – попелиці, лишаються зимувати на стадії яйця на гілках. Спалюючи листя восени ми створюємо умови для розвитку попелиць навесні.
  2. Спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Крім того, вони гинуть і від утворюваних при горінні важких металів.
  3. За нормальних умов, коли листя перегниває, необхідні для розвитку рослин речовини повертаються в грунт. При згорянні ж утворюється зола. Незважаючи на загальноприйняту думку, зола – дуже погане добриво і, таким чином, спалювання листя щороку призводить до все більшого збіднення ґрунту.
  4. На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння.
  5. Знищення природної листяної підстилки призводить до збільшення в 2-4 рази промерзання ґрунту.
  6. При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу, до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж.
  7. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.
  8. Якщо ведеться спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Дим і вогонь являються напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ЛЕП, що несе за собою руйнівні наслідки для цілих населених пунктів, промисловості, регіонів.
  9. Дим від вогнищ в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини.
  10. Задимлені населені пункти використовують для освітлення значно більше електроенергії.


Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*