Важливо

Кіровоградські баскетболісти розпочали рік з перемоги

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram

БК «Золотий Вік» в стартовому матчі 2016 року впевнено здолав на своєму майданчику суперників з БК «Тернопіль – ТНЕУ» з рахунком – 101: 63 (23:25, 25:14, 27: 8, 26:16).

Відновлення битв в чоловічій вищій баскетбольній лізі вболівальники чекали більше місяця. І кіровоградські шанувальники баскетболу дійсно скучили за класною грою. Цим пояснюється, що трибуни спортивного залу факультету фізвиховання КДПУ були практично повністю заповнені і підопічні Андрія Білозерського та Георгія Ступенчука не розчарували своїх шанувальників. У міжсезоння наша команда посилилася досвідченим форвардом Євгеном Коровяковим, який перейшов із клубу «Волиньбаскет». Зрозуміло, що новачкові, який вийшов у стартовій п’ятірці господарів, ще не вистачало повного взаєморозуміння з новими партнерами. Але відразу ж стало зрозуміло, що цей гравець посилить наш колектив. Та й у звітній грі, Женя від величезного бажання якнайкраще проявити себе, швидко нахапався 4-х фолів і тренери вирішили його поберегти. Але свій внесок у загальнокомандний успіх Коровяков, особливо в рівній першій чверті, безумовно, вніс. Зі своїх 10 очок, 7 пунктів Євген набрав у першій 10-ти хвилинці, коли конкуренти більше придивлялися один до одного, і чаша терезів коливалася в різні боки.

Саме стартову чверть гості можуть занести собі в актив. Обидві команди помітно нервували і не завжди доводили свої атаки до логічного завершення. Та й у захисті було багато сумбуру. У нас можна виділити вдалі дії Юрія Крамара, Богдана Сосо та Микити Мизя, які не дозволили тернополянам піти у невеликий відрив. А на останній хвилині попереду були вже кіровоградці, але тепер уже підопічні Ігоря Білоуса змогли не тільки наздогнати господарів, але і на останній секунді забезпечити собі 2-х очкову перевагу, після точного середнього кидка Антона Ніфонтова – 23:25.

Але в короткій перерві між чвертями наші наставники внесли необхідні корективи і гра кіровоградців поліпшилася. Особливо в кіровоградській команді виділялась швидкісна гра і рухомий захист. Причому, в колективних діях були задіяні не тільки звичні лідери (Сосой, Бузько, Мизь), але і вчорашні новобранці, що зробило гру «Золотого Віку» дуже динамічною. Видно було, що гості не очікували від наших хлопців такої прудкості, що призвело до помилок, втрат і неточних кидків. У кіровоградців під щитами чудово виглядав Дмитро Баранов, кілька найважливіших м’ячів у боротьбі забив Костянтин Велеканов, дуже вчасно, як завжди, своєю наддалекою трьошкою вистрілив Богдан Сосой, та й точні триочкові Крамара і Бузько зіграли свою роль у стрімкому ривку господарів майданчика. До середини 2-го періоду «Золотий Вік» був уже попереду в рахунку 36:29 і надалі ця перевага тільки нарощувалася. У кіровоградців став виходити їх улюблений швидкий баскетбол, до чого тернополяни виявилися явно не готові. Як наслідок, на велику перерву команди пішли вже з 9-ти очковою перевагою кіровоградської дружини – 48:39.

Ну а в третій чверті наша команда завдала «студентам» нищівного удару. За 10 хвилин тернополяни змогли набрати лише 8 очок. А ось кіровоградські баскетболісти забивали м’ячі на будь-який смак: з під щита, після перехоплень і швидких відривів, з середньої, ближньої і дальньої дистанції. Причому все це робилося на відмінному куражі, з розумінням своєї справи і з відмінною взаємодією. І все ж основа такого блиску в нападі лежала в захисних діях, де грамотно перекривалися всі зони і були нейтралізовані сильні сторони тернопільців. По закінченню третього періоду сумнівів у перемозі кіровоградців вже не виникало, адже рахунок був вже досить солідним – 75:47.

І хоча спочатку 4-ої десятихвилинки підопічні Андрія Білозерського трохи зменшили оберти, але не настільки, щоб не дозволяти собі контролювати хід гри і не продовжувати радувати своїх уболівальників точними кидками.

У підсумку, все завершилося закономірною і впевненою перемогою «Золотого Віку» – 101:63, яка вселила певний оптимізм. Показово, що свій серйозний внесок в цю необхідну перемогу внесли практично всі наші хлопці, що виходили на майданчик. Гру дебютанта Євгена Коровякова ми вже відзначили. Але не можна не виділити Юрія Крамара (12 очок, 6 підбирань, 4 передачі), Дмитра Баранова (6 очок, 4 підбирання), Олексія Масальського (8 очок, 3 підбирання, 3 передачі) і особливо Костянтина Великанова, в активі якого 17 очок. Ех, йому б ще рішучості в боротьбі під кільцем додати, і буде повний порядок. Але й так прогрес молодого баскетболіста, як і всієї кіровоградської команди очевидний. І ще порадувало, що тепер є можливість варіювати склад і давати трохи більше перепочинку Сосою, який оформив дабл-дабл  (17 очок, 14 передач, 6 підборів), Мизю (18 очок, 2 підбирання) і Бузько (13 очок, 4 підбирання, 3 передачі ). Та й досвідчений Олександр Цвєтков у відведений йому час на майданчику свої завдання виконує і встиг забрати 1 підбір і віддати 1 прекрасний асист на Сосо, який відправив м’яч у кільце з дальньої дистанції.

Юрій Ілючек, Спортрепортер

Поширити:

Залишити коментар:

коментар