Важливо

В Олександрії студенти створили фабрику фейків (ФОТО)

Ольга Ткаченко
Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

Під час проведення тренінгу з медіаграмотності студенти  Олександрійського педагогічного коледжу створювали власні брехливі новини та розказували їх своїм товаришам з  “ телевізора ” . 

Як пояснила активіст  Координаційного центру волонтерів Олександрії  та  тренер з медіаграмотності Ірина Трофімова, така методика дає слухачам тренінгу розуміння, що фейкові новини може вигадати і транслювати будь-хто.

Щоб не потрапити на гачок творців подібного відео-, фото- чи просто текстового контенту потрібно критично мислити, не сприймати на віру  повідомлення та шукати альтернативні джерела для перевірки інформації.

«Ніколи не переставайте сумніватися. Це радив ще Альберт Енштейн. Сумніватися потрібно і в наші часи, коли йде потужна інформаційна війна, яка ведеться за прихильність, серця та душі українців. Не забувайте про це»,- радить Ірина Трофімова.

Подібні медіатренінги  проходять в 14 областях України у рамках Проекту «Програма медіаграмотності для громадян», який отримав підтримку глобального фонду миру та безпеки, Міністерства внутрішніх справ та міжнародної торгівлі Канади (DFATD   Canada). Проект є результатом співробітництва трьох організацій: Академії української преси, IREX та  StopFake. Очікується, що після тренінгу учасники стануть свідомішими медіакористувачами.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар