Важливо

У Кропивницькому презентували нові видання вісника історії Центральної України

Учора, 10 березня, у конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація 5-го та 6-го видання «Між Бугом і Дніпром. Науково-краєзнавчий вісник Центральної України».

Одним із успішних прикладів тісної і плідної співпраці Державного архіву Кіровоградської області з обласною організацією Національної спілки краєзнавців України є спільна робота над виданням, що продовжується, «Між Бугом і Дніпром. Науково-краєзнавчий вісник Центральної України».

DSC_0751

Автором 5 випуск видання «Між Бугом і Дніпром. Науково-краєзнавчий вісник Центральної України» присвячене 25-річчю Незалежності України став провідний науковий співробітник Державного архіву Кіровоградської області, кандидат наук із соціальних комунікацій Роман Базака. До випуску ввійшли статті науковців та краєзнавців про розбудову суверенної, демократичної та правової держави, матеріали 9 обласних літературно-краєзнавчих Куценківських читань, а також добірка архівних документів та матеріалів 1991-1993 рр. Окрім того, у випуску подано хроніку найвизначніших подій культурно-мистецького життя Кіровоградщини за 2015 рік.

“П’ятий випуск присвячений  25-й річниці Незалежності України. Із самого початку у нас була лише тема, тож ми одразу побудували концепцію роботи. У нас були контакти науковців і ми зателефонували кращому спеціалісту цієї галузі. Коли просили якогось із істориків надіслати певний матеріал, нам завжди йшли назустріч, надавали всю необхідну інформацію”, – розповідає Роман Базака.

DSC_0772
Роман Базака

Над 6-м випуском видання працював  кандидат історичних наук, головний археограф Державного архіву Кіровоградської області Вадим Колєчкін.

“Спеціальний випуск 6-го видання «Між Бугом і Дніпром. Науково-краєзнавчий вісник Центральної України» містить статті науковців та краєзнавців, що стосуються окремих аспектів військової та суспільно-політичної історії краю. Серед цих статей є ті, які присвячені розвитку С.І.Шевченка, подіям  Української Національної революції, ну і, вперше в наших збірниках, статті присвячені воїнам АТО. Інформація в примірниках дуже детальна й написана зі спогадів очевидців тієї чи іншої події. Деякі статті мають інформацію, яку ви не зможете знайти у жодному з наукових видань”, – повідомляє Вадим Колєчкін.

DSC_0777
Вадим Колєчкін

Загалом було надруковано 100 примірників. Це видання розраховане на широку читацьку аудиторію і буде корисне всім, хто цікавиться історією Центрально-Українського регіону.

DSC_0742

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до У Кропивницькому презентували нові видання вісника історії Центральної України

  1. Директор обласного архіву і голова обл. орг. Спілки краєзнавців одна і та ж людина — Олег Бабенко. Ось і виходить у них плідна співпрація!

Коментарі заборонені.