Жителі Кіровоградщини можуть внести зміни в загальноприйняті правила рибальства

Ольга Ткаченко
Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

Діючі Правила здійснення любительського і спортивного рибальства, створені в 1998 р. – недосконалі та не відповідають сучасному стану рибальства в Україні. Вони не регулюють належним чином надання рекреаційних послуг з рибальства, видачу органами рибоохорони дозвільних документів на рибальство, жодним чином не регулюють здійснення підводного мисливства та рибальства в Україні, а також не охоплюють  багато інших  важливих питань.

Пише Держрибагенство.

«На вирішення існуючих законодавчих колізій та для забезпечення умов   для відповідального та комфортного рибальства Держрибагентством була ініційована розробка нових Порядку та Правил  здійснення любительського  рибальства. До їх розробки буде залучено експертів галузі та риболовну громадськість», – повідомив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Відповідно до законодавчих вимог розробці Правил передує розробка Порядку здійснення любительського рибальства, його прийняття через відповідну постанову КМУ. Ознайомитися з проектом постанови можна за лінком, також всі бажаючі можуть  до 21.09.2016 надати свої зауваження та пропозиції на електронну скриньку: fish@darg.gov.ua або за телефоном: +38(044) 482 38 24.

Новий Порядок покликаний законодавчо врегулювати питання, що виникають при здійсненні любительського рибальства, організації рекреаційних послуг, пов’язаних з любительським рибальством. Зокрема, йдеться про порядок організації суб’єктами господарювання любительського та спортивного рибальства на окремих водоймах, оскільки   теперішні нормативні документи не дозволяють їм надавати послуги з рекреаційного рибальства, залишаючи цю прерогативу лише громадським організаціям, а це – суперечить ринковим відносинам. У Порядку приділено увагу врегулюванню питання здійснення любительського рибальства на території об’єктів природно-заповідного фонду, де це не забороняють їх положення. Також передбачається усунення невідповідностей з Законом України «Про дозвільну систему» в частині видачі органами рибоохорони дозволів на здійснення любительського рибальства.

У новому Порядку вперше з’являється таке поняття як водойми (їх частини), де заборонено промислове рибальство. А для водойм, які традиційно використовуються як для промислового, так  і для любительського рибальства, вводиться таке поняття як розмежування – у часі, днях тижня, сезонах року тощо, визначене на основі науково-біологічного обґрунтування. На прохання риболовної громадськості у Порядку з’являються  норми для більш суворого контролю за дотриманням правил любительського рибальства підводними мисливцями.

Після прийняття проекту постанови КМУ «Про затвердження порядку здійснення любительського рибальства» буде розпочато роботу над безпосередньо новою редакцією Правил любительського рибальства, що міститимуть більш розгорнуті норми регулювання любительського рибальства. Вони також будуть представлені для громадського обговорення та пропозицій.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар