Важливо

У Кропивницькому відкрито експозицію до дня Соборності України

Володимир Дедей
Пишу про те, що справді хвилює містян.
Контакт: Facebook

У Кропивницькому, в обласному художньому музеї, до Дня Соборності розгорнута експозиція «Соборна Україна».

В її основу увійшли живописні твори таких самобутніх майстрів пензля кропивницького краю, як Володимир Федоров (1920-1986) і його робота «Гурзуф» 1980, що символізує єдність південних українських земель, зокрема Криму з усією державою.

Інший майстер живопису Анатолій Горбенко (1944) – наш славетний земляк, який, доречи є багаторічним головою Одеської обласної організації Національної спілки художників України презентований в експозиції своєю роботою «Долина під Раховом» 2006, що показує неподільність України, невід’ємність її земель зокрема Рахівщини, що на гуцульщині, Закарпатська область.

Органічно доповнюють експозицію роботи Сергія Шишка (1911-1997) «Київ. Площа Богдана Хмельницького» 1954,  що показує величність і неповторну красу столиці нашої держави – міста Києва, та Бориса Єгорова (1925) «Стежка на Говерлу» 1970,  яка показує глядачу експозиції символічне або навіть сакральне місце для всіх українців гору Говерлу.

Робота ще одного непересічного майстра пензля Степової Еллади, видатного художника – земляка Бориса Вінтенка (1927-2002) «Після дощу» 1999, ніби символізує в експозиції ту, нову, соборну Україну, яка зараз незважаючи на агресію, економічні й соціальні негаразди прокинулася після довгих років страшного летаргічного сну, і знаходиться на вірному шляху до побудови омріяної соборної, єдиної, економічно успішної держави.

Хочеться вірити, що над густо политою кров’ю патріотів українською землею, назавжди зійшло сонце свободи.

IMG_9850 IMG_9849 IMG_9847 IMG_9848 IMG_9846

За матеріалами обласного художнього музею

Поширити:

Залишити коментар:

коментар