Важливо

На Кіровоградщині знову змінюється вартість водопостачання

Вартість водопостачання і водовідведення для населення знову змінюється. Тепер ціна залежатиме від кількості лічильників у квартирі і для деяких абонентів сягатиме 24,76 грн. Крім того, у тариф закладено вартість повірки лічильника, друк квитанцій, виготовлення довідок тощо.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією прес-служби ОКВП “Дніпро-Кіровоград”

Передбачається, що споживач може обирати з п’яти варіантів договорів, три з них стосуються мешканців приватного сектору. Оскільки більше сімдесяти відсотків споживачів є мешканцями багатоквартирних будинків, то обирати їм потрібно буде з двох варіантів – укладати індивідуальний чи колективний договір.    

Ідивідуальний передбачає, що ОКВП «Дніпро – Кіровоград» зобов’язується надати послугу безпосередньо до квартири.

Колективний договір – коли водоканал надає послугу з водопостачання до врізу в будинок, а далі ОСББ чи інший балансоутримувач бере на себе обов’язок поставки її до квартир мешканців. 


До 1 травня 2020 року люди мають обрати підходящий варіант. Для цього потрібно скликати загальні збори жителів не менше, ніж 75% житлових площ. ОСББ може делегувати це повноваження своєму голові правління і він матиме право укласти колективний договір.

Індивідуальний договір та вищезазначені правила на вимогу «Закону про житлово-комунальне господарство» передбачає, що послуги, включені до нього, – платні. І цією платою для водоканалів України визначили абонентську плату. 

Вона включатиме, зокрема:

  • повірку квартирного лічильника (чи лічильників) раз на 4 роки;
  • друк та доставку квитанцій;
  • абонентський супровід;
  • звірку даних, виготовлення довідок на продаж, відчуження майна.

Кабмін встановив граничний розмір абонплати – до 24,80 грн. В ОКВП «Дніпро – Кіровоград» зробили розрахунки і визначили, що розмір абонентської плати залежатиме від кількості лічильників у квартирі:

  • якщо один – 15,48 грн;
  • якщо два – 18, 58 грн;
  • якщо три – 21, 66 грн;
  • якщо чотири – 24,76 грн.

Абонплата сплачується щомісячно – про це буде інформувати додатковий пункт в розрахунковій квитанції.

Крім того, для певних будинків (наприклад, у Знам’янці) може бути прийнятним варіант індивідуальних договорів з утриманням внутрішньобудинкових мереж. Тоді до абонплати додаватимуться додаткові кошти на утримання та ремонт підвальних мереж водопроводу і каналізації. Для цього потрібно визначити це на загальних зборах, внести у протокол і інформувати ОКВП «Дніпро – Кіровоград» про бажання укласти індивідуальний договір з утриманням мереж. 

Після укладення індивідуального договору та внесення абонплати за повірку платити раз на чотири роки як це було раніше вже буде не потрібно. Вчасно прийде слюсар, демонтує лічильник, повірить його, змонтує на місце, запломбує і відділ обслуговування споживачів зробить відповідні перерахунки.

Важливо! На абонплату надається державна субсидія. ОКВП «Дніпро – Кіровоград» інформує соцзабези щодо укладених договорів та розміру абонплати. Але її несплата може призвести до виникнення заборгованості з подальшою втратою субсидії.


Абонентська плата нараховуватиметься з наступного місяця після укладення договору. 

Населення будуть інформувати у формі SMS та об’явами на дошках оголошень під’їздів про необхідність переукладення договорів. При собі потрібно мати лише паспорт та ідентифікаційний код. У разі змін у складі сім’ї на момент укладання договору бажано мати відповідну довідку з ЖЕО.

Важливо! Угоду заключатимуть з власником особового рахунку або його уповноваженим представником при наявності завіреного у нотаріуса чи органу місцевого самоврядування документу.

Індивідуальний договір без утримання внутрішньобудинкових мереж є договором за замовчуванням. У разі, якщо споживач не визначиться до 1 травня 2020 року самостійно, то такий вид договору буде вважатися укладеним автоматично

Ознайомитися з умовами договорів можна на сайті ОКВП «Дніпро – Кіровоград» в розділі «Споживачам», «Фізичним особам», «Проекти договорів».

Поширити:

Залишити коментар:

коментар