Спірні питання варто вирішувати у суді, а не залишати людей без тепла – міська влада про “диверсію” Кіровоградгазу

Заступник міського голови Кропивницького Олександр Мосін та директор департаменту ЖКГ облдержадміністрації Ольга Довжук відреагували на погрози ВАТ “Кіровоградгаз” знову припинити газопостачання теплогенеруючих підприємств Кропивницького та області. На думку Олексанра Мосіна, взаємовідносини між постачальником газу та теплогенеруючими підприємствами носять суто господарський характер і мають вирішуватися у судах, а не шляхом відключення газу. А Ольга Довжук заявила, що погрози “Кіровоградгазу” припинити газопостачання деяким підприємствам області викликали здивування, адже ці суб’єкти господарювання взагалі не мають боргів за газ.

Про це чиновники розповіли сьогодні, 8 грудня, під час прес-конференції у міськраді.

Наголосимо, що на прес-конференцію також запрошували голову правління ВАТ “Кіровоградгаз” Олександра Гладкого, але він традиційно проігнорував зустріч з міською владою і пресою.

Олександр Гладкий, голова правління ВАТ Кіровоградгаз

Олександр Мосін повідомив, що від ВАТ “Кіровоградгаз” днями надійшли листи на адресу міськради, ОДА та теплогенеруючих підприємств з вимогою погасити заборгованості з розподілу природного газу. За його словами, у листі газовики повідомили, що у разі несплати боргів, буде розпочата процедура обмеження газопостачання низки підприємств.

У Кропивницькому “Кіровоградгаз” погрожує відключити від подачі газу КП “Теплоенергетик” та ДП “Кіровоградтепло”, а в області – КП “Теплокомуненерго” Олександрійської міськради, підприємство “Світловодськпобут”, КП “Долинське міське комунальне господарство” і військову частину №2269 у Олександрії.

Олександр Мосін запевнив, що міська влада вжила усіх можливих заходів для вчасного старту опалювального сезону в місті.

“Наприклад, для КП “Теплоенергетик”, на сьогодні у нас є номінація газу, отримана після підписання договорів реструктуризації боргів минулих періодів. А в результаті цього договору реструктуризації міська рада документально гарантувала, що комунальне підприємство сплачуватиме борги минулих років відповідно до графіку. Наразі 2,7 млн грн уже сплачені”, – наголосив заступник міського голови.

За його словами, так само у процесі реструктуризації боргів та отримання номінацій на газопостачання перебуває і теплогенеруюче підприємство ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА”.

Заступник директора ДП “Кіровоградтепло” Анатолій Таран під час прес-конференції повідомив, що вже підписані протоколи на погашення боргу у сумі 8 млн грн. Їх буде виплачено протягом наступного тижня.

Олександр Мосін пояснив, що, знаючи про великі проблеми теплогенеруючих підприємств України, Кабмін видав відповідні розпорядження, і на підставі яких міськвиконком ухвалив рішення про початок опалювального сезону.

За словами заступника міського голови, в “Кіровоградгазі” знають, що згідно з законом, теплові підприємства міста чекають зараз своєї черги на погашення різниці в тарифах, яку заборгувала держава, а борги попередніх років перебувають у процесі реструктуризації. Різниця в тарифах, наприклад, має бути передбачена у бюджеті 2018 року.

“Ситуація з погашенням боргів є абсолютно робочою і не потребує таких радикальних кроків, як відключення газопостачання. Це суто господарські відносини. Якщо “Кіровоградгаз” чи НАК “Нафтогаз України” вважають, що мають рацію, то вони мають право звертатися до суду і відстоювати свою позицію. На жаль, керівник ВАТ “Кіровоградгаз” вважає по-іншому і розпорядився нещодавно відключити газопостачання”, – висловив свою думку Олександр Мосін.

Чиновник також наголосив, що теплові підприємства розраховуються за спожитий газ по мірі надходження коштів від населення. Відповідно, за отримане тепло оплата надходить на початку наступного місяця, і тоді підприємство має змогу розрахуватися за газ.

Директор департаменту ЖКГ облдержадміністрації Ольга Довжук, у свою чергу, назвала ситуацію із надходженням листів від “Кіровоградгазу” нестандартною. Адже у листах від “газовиків” значаться підприємства, які взагалі не мають боргів.

За її словами, листи з вимогами виплатити борги прийшли на адресу КП “Теплокомуненерго” Олександрійської міськради, підприємства “Світловодськпобут”, КП Долинське міське комунальне господарство і військової частини №2269 м. Олександрія.

За її словами, учора через ці листи від “газовиків” відбулася зустріч обласних чиновників із керівництвом ВАТ “Кіровоградгаз”.

“Здивувало надходження листів до долинського підприємства і військової частини, адже у них немає ні боргів попередніх років, ні поточних боргів. Ми опрацювали ситуацію по кожному підприємству і виявили, що вони до 13 грудня максимум забезпечать повну оплату за розподіл газу за минулий місяць. Ми не бачимо підстав щодо надання таких попереджень. Усі підприємства мають номінації та виконують взяті на себе зобов’язання”, – розповіла Ольга Довжук.

Обласна чиновниця також додала, що на адресу ВАТ “Кіровоградгаз” було направленолист від голови ОДА з вимогою забезпечити постачання газу згідно з постановами Кабміну та чинним законодавством України. До листа також додали відомості щодо розрахунків за газ цими підприємствами.

Наприкінці прес-конференції Олександр Мосін висловив сподівання, що дії “Кіровоградгазу” не минуть просто так. Адже розпорядженням голови правління ВАТ “Кіровоградгаз” Олександра Гладкого 27 листопада було відключено від газопостачання 7 котелень міста, через без тепла залишились 115 житлових будинків, дитсадочки та школи.

“Я хочу, щоб відповідні служби дали оцінку діям “Кіровоградгазу”. Відключення семи котелень у Кропивницькому я вважаю певною диверсією. Адже, щоб перекрити подачу газу на 2 з 7 котелень, треба було розкопувати газопровід”, – наголосив заступник міського голови.

Зазначимо, що проти керівника ВАТ “Кіровоградгаз” прокуратура порушила кримінальну справу за підозрою у зловживанні службовим становищем.


Нагадаємо, “газова війна” ВАТ “Кіровоградгаз” проти міської влади та кропивничан розпочалася на самому старті опалювального сезону.

Не дивлячись на те, що міська комісія з питань техногенно–екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на своєму позачерговому засіданні ухвалила розпочати опалювальний сезон 22 жовтня, у цей день тепло в домівках кропивничан не з’явилося. Через величезні борги кропивницьких теплових підприємств перед НАК “Нафтогаз України” ВАТ “Кіровоградгаз” відмовився подавати паливо на підприємства.

25 жовтня міська влада заявила, що у Кропивницькому були запущені в роботу усі котельні, крім найбільшої – Південно-Західної. Опалювати почали 534 житлових будинки із 797, що мають централізовану систему опалення.

Разом з тим, адміністрація ВАТ “Кіровоградгаз” звинуватило теплогенеруюче підприємство ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” у несанкціонованому відборі природного газу з розподільних мереж і констатувало, що за ці об’єми блакитного палива підприємство заплатить за подвійним тарифом.

У відповідь на звинувачення “Кіровоградгазу”, “Кіровоградтепло” відповіло, що “старі” борги накопичуються не з провини підприємства. Зокрема, внаслідок несвоєчасної компенсації різниці в тарифах та багатомільйонної заборгованості населення й бюджетних організацій за централізоване опалення.

Станом на 6 листопада 2017 року заборгованість споживачів ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” складає понад майже 158,5 млн грн.

24 листопада ВАТ “Кіровоградгаз” заявило, що з понеділка, 27 листопада, будуть відключені від газопостачання обидва теплогенеруючі підприємства Кропивницького. Того ж дня, представники міської влади на комісії з питань техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій пообіцяли не допустити відключення теплогенеруючих підприємств, а заяву “Кіровоградгазу” назвали диверсією.

Ранком 27 листопада “Кіровоградгаз” припинив газопостачання до двох котелень на вулиці Шатила та Родимцева у Кропивницькому.

Того ж дня, відразу після засідання надзвичайної комісії Олександр Мосін відбув у відрядження до Києва в НАК “Нафтогаз України” для узгодження всіх юридичних аспектів забезпечення сталого постачання газу в опалювальний період на території Кропивницького.

Вже на ранок 28 листопада внаслідок шантажу керівництва ВАТ «Кіровоградгаз» у Кропивницькому без тепла залишилися 55 будинків, 2 садочки і школа.

Поки міський голова Кропивницького Андрій Райкович поїхав перемовини з керівництвом НАК «Нафтогаз України», аби вирішити ситуацію з теплопостачанням міста, ВАТ “Кіровоградгаз” припинило постачання палива для ще декількох котелень теплогенеруючих підприємств. Усього у Кропивницькому без тепла залишились 115 житлових будинків, 3 дитсадка, 2 школи та 2 ПТУ.

Зранку цього ж дня під приміщенням ВАТ “Кіровоградгаз” зібралося близько трьох десятків містян, які прийшли поговорити з керівництвом про відновлення газопостачання у котельні. Коли громадяни підійшли до входу, виявилося, що він заблокований людьми у зелених костюмах з бронежилетами та касках. У результаті штовханини, у якій одному з активістів порвали куртку, містянам таки вдалося зайти в середину.

Згодом з’ясувалося, що люди у зелених куртках, бронежилетах і касках були з приватної охоронної фірми. У результаті штурму приміщення декільком громадським активістам порвали одяг, а у двох були розбиті до крові руки.

А коли активісти застали на місці керівника Кіровоградгазу, то спитали коли підприємство відновить постачання газу на теплогенеручі котельні? На що Олександр Гладкий не зміг дати конкретних відповідей. Після цього його намагалися витягнути з кабінету. Зав’язалася штовханина унаслідок якої пошкодили скляні двері офісної шафи. Розбите скло розлетілося підлогою.

Цього ж дня, після штурму, бійок, пікетів та успішних перемовин керівництва міста у Кабміні та в НАК “Нафтогаз України”, з 14:00 почалося відновлення газопостачання на усі відключені “Кіровоградгазом” котельні.

5 грудня ВАТ “Кіровоградгаз” знову направило на адресу ДП “Кіровоградтепло” листи з вимогою до 8 грудня погасити у повному обсязі борги за спожитий природний газ. У разі несплати газовики погрожували знову припинити газопостачання котелень.


 Дмитро Васильєв, Перша електронна газета

Поширити:

Залишити коментар:

коментар