Важливо

Військових Кіровоградщини запрошують на “Ігри Нескорених”

фото для проекту VIVA Переможці

Військових Кіровоградщини запрошують взяти участь у національному етапі змагань «Ігри Нескорених». Подати заявки можуть учасники АТО, військовослужбовці та ветерани, які зазнали травм, поранень або захворювань під час бойових дій. Буде відібрано команду учасників і національної делегації України для поїздки на міжнародні змагання, що цього року в жовтні пройдуть в Сіднеї (Австралія). Зараз триває збір заявок. Наразі їх подано 309 і лише три з них – із Кіровоградської області.

Про це повідомляє Перша електронна газета.

Із метою організації підготовки та забезпечення участі української команди в міжнародних спортивних змаганнях «Ігри Нескорених» (Invictus Games), 22 лютого в Києві, в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського було проведено семінар. У його роботі взяли участь члени робочої групи, учасники бойових дій, представники органів державної влади: урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства молоді та спорту, Міністерства соціальної політики, Адміністрації Президента України, координаційний центр «Ігор Нескорених» в Україні, відповідальні особи за реалізацію проекту в регіонах України. Всі ці структури задіяні у цьому масштабному проекті.

«Наша мета – підняти на ноги тих, хто зараз у візках, хто лежить у шпиталях, допомогти тим, хто отримав важкі психологічні травми. Ми повинні прийти до кожного, військовослужбовця діючого чи в запасі, сказати, що є такий проект. Донести його до ветеранів», – сказав один із учасників семінару.

Зараз триває збір заявок. Наразі їх подано 309 і лише три з них – із Кіровоградської області.

Дізнатися умови участі, заповнити анкету можна на сайті invictusgames.in.ua та надіслати організаторам. Збір заявок продовжено до 28 лютого 2018 року.

Організатори хочуть залучити якомога більше учасників АТО, ветеранів із різних силових структур (Збройних сил, МВС, СБУ інших), які мають проблеми зі здоров’ям.

Із 10 березня розпочнуться тестування і хто їх пройде, 14-31 травня візьме участь у відборі до складу збірної, котра візьме участь у міжнарожних змаганнях «Ігри Нескорених». Цього року вони пройдуть 18-28 жовтня в Сіднеї (Австралія). Відберуть лише 15 найкращих для участі та 8 до резерву.
Минулого року українські військові вперше взяли участь в «Іграх Нескорених», які пройшли у вересні в Торонто (Канада) де виступили дуже вдало – завоювали 14 нагород (8 золотих, 3 срібних і 3 бронзових медалі), посіли друге загальнокомандне місце серед 17 країн.

Нагадаємо, герой АТО з Благовіщенського району Олександр Чалапчій, який після бойових дій на сході України втратив обидві ноги, завоював золоту медаль із греблі у національних змаганнях «Ігри нескорених». Змагання відбулися у місті Києві на легкоатлетичному манежі спорткомплексу “Атлет”.

Довідка.

«Ігри Нескорених» (англ. Invictus Games) — міжнародні спортивні змагання серед військовослужбовців та ветеранів, які зазнали травм, поранень або захворювань під час або внаслідок виконання службового обов’язку, засновані Принцем Гаррі. Перші Ігри відбулись 2014 року у Лондоні та стали яскравим свідченням того, на що здатні військові, які захищають свою країну, і наскільки незламною є їхня воля до життя. У 2016 році успіх лондонських змагань повторили Ігри у Орландо, а у 2017 році Ігри Нескорених відбулися у Торонто (Канада) і вперше українська команда військових взяла у них участь.

На Іграх Нескорених наші військовослужбовці та ветерани здобули 8 золотих, 4 срібних та 2 бронзові нагороди.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар