Важливо

Верховна Рада прийняла за основу закон про національну поліцію

Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект № 2822 “про Національну поліцію”. За відповідне рішення проголосували 284 нардепи при 226 мінімально необхідних.

Як заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час представлення цього документу у парламенті, основним пріоритетом в побудові національної поліції є встановлення партнерських засад у взаємодії з територіальними органами в межах визнаної в світі моделі community police, повідомляє

РБК.

“Прийняття законопроекту дозволить підвищити рівень охорони прав, свобод та законних інтересів людини, протидії злочинності, підтримання публічного порядку на громадянської безпеки і що дуже суттєво – наблизити національне законодавство у сфері правоохоронної діяльності до правової системи Європейського союзу”, – сказав Аваков.

Проект закону встановлює правові засади організації та діяльності національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в національній поліції.

Законопроект визначає Національну поліцію як центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічного порядку та громадської безпеки, до завдань якого віднесено забезпечення громадської безпеки та публічного порядку; охорона та захист прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави; протидія злочинності; надання в межах, визначених законодавством послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або інших надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги (надання поліцейських послуг).

Зокрема, згідно з законопроектом, до системи Національної поліції входять: центральний орган управління національною поліцією та територіальні органи національної поліції.

У складі Національної поліції функціонують:

1) кримінальна поліція;

2) патрульна поліція;

3) поліція охорони;

4) спеціальна поліція;

5) поліція особливого призначення.

У системі Національної поліції України можуть бути утворені науково-дослідні установи та установи забезпечення.

Структуру центрального органу управління Національної поліції затверджує керівник Національної поліції за погодженням з Міністром внутрішніх справ України.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар