Важливо

У Кіровограді відкрилася виставка фоторобіт архієпископа Старообрядницької церкви (ФОТО)

Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

До 260-річчя Кіровограда галерея «Єлисаветград» відкрила фотовиставку «Вірую. Сподіваюся. Люблю». До експозиції входять близько сорока фотографій, автором яких є наш земляк 72-річний архієпископ Київський і всієї України Саватій (Православна Старообрядницька Церква). Експозиція вже побувала в Одесі, Чернівцях та кількох містах Вінницької області, на черзі – Кіровоград.

Як розповів Першій електронній автор виставки архієпископ Саватій, натхнення для створення фотографій приходить під час спілкування з людьми. «Буває людина робить рух і я прошу затриматись, щоб зробити фотографію. Люблю фотографувати всяку красу», – говорить владика.

Фотографії роздруковані у цифровому друці не тільки на фотопапері, й на полотні, що створює ефект живопису. «Всі роботи покриті лаком, завдяки чому вони можуть зберігатись до 200 років», – зазначив архієпископ Саватій.

Для довідки: народився архієпископ Саватій 25 вересня 1942 р. у с. Аджамка Кіровоградської області. У 1968 р. закінчив Вижницьке училище прикладного мистецтва в Чернівецькій обл. і почав трудову діяльність у м. Чернігові дизайнером камвольно-суконного комбінату. 1972 повернувся на Кіровоградщину, де самостійно вивчав Святе Письмо, основи богослов’я, статут церковної служби. У 1987 р. в Києві був висвячений у ієреї. Будучи священиком обслуговував парафії сіл Калинець, Нікольське, Зибкове, Золотарівка, служив у Харкові. У лютому 1993 р. був висвячений в єпископи і призначений правлячим архієреєм єпархії Київської і всієї України.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар