Важливо

У Світловодську відкрили виставку про всесвітньовідомого екскаваторника (ФОТО)

Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

У Світловодському міському краєзнавчому музеї до 60-річчя міста розгорнули виставку пам’яті Бориса Коваленка – нашого земляка, ім’я якого носить одна із вулиць російського міста Тольятті, про якого у 1967 році латвійський режисер Герц Франк відзняв 40-хвилинний щирий і відвертий документальний фільм «Без легенд». 

Як розповіли Першій електронній в музеї, виставку ініціював його син Микола Коваленко, який для цього передав музейникам матеріали сімейного архіву.

Борис Коваленко був звичайним екскаваторником. У 50-х роках (час розквіту культу людини праці) його ім’я не сходило зі шпальт газет Радянського Союзу. Він ставив трудові рекорди на будівництвах Куйбишевської ГЕС на Волзі, будував Кременчуцьку ГЕС та багато інших споруд навіть за межами СРСР.

На кожному будівництві він домальовував на своєму екскаваторі одну зірочку (всього їх було більше 20), за кожною з яких – 100 тисяч кубометрів ґрунту.

Останньою для Коваленка стала Асуанська ГЕС на Нилі у Єгипті – 17 серпня 1960 року літак, яким він повертався додому з єгипетського відрядження, розбився поблизу Києва. Тоді Борисові Коваленку було лише 34 роки.

Борис Коваленко домальовує на екскаваторі 25-ту зірку
Микола Коваленко розповідає про свого батька біля експозиції на його честь
Поширити:

Залишити коментар:

коментар