Важливо

До Нового року на Кіровоградщині готують 26 тис. ялинок

Ольга Ткаченко
Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

Лісівники Кіровоградщини розпочали заготовлювати ялинки до новорічних свят. Зелених красунь вистачить усім бажаючим.

Усього в лісових господарствах області підготують 26 тисяч ялинок. Їх масова реалізація почнеться напередодні дня Святого Миколая.

Як розповіла начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Ревенко, за підсумками проведеної інвентаризації лісокультурних об’єктів 2015 року загальна площа новорічних плантацій різних років створення становить 364 га. Саме на них і вирощуються хвойні дерева, призначені для реалізації напередодні зимових свят, тож їх заготівля не завдає шкоди довкіллю.

На цих ділянках зростає 1 млн. 56 тис. штук сосен та ялин. Найбільшим попитом у населення традиційно користуються півтораметрові дерева. Загалом до продажу надходять ялинки довжиною від одного до чотирьох метрів.

За видовим складом на Кіровоградщині переважають плантації сосни кримської (303 га). Зважаючи на менший попит на сосну звичайну, під нею зайняті менші площі (47 га). В області на спеціальних ділянках зростає і ялина звичайна. Однак вирощують її не скрізь – лише у ДСДЛЦ «Веселі Боковеньки», Голованівському, Оникіївському та Чорноліському лісгоспах.

Догляд за вічнозеленим деревами триває мінімум п’ять-сім років. Увесь цей час здійснюється охорона від незаконних рубок. У передноворічний період зелені красуні перебувають під посиленим, цілодобовим наглядом. У випадку порушення закону на любителів легкої наживи за самовільну рубку чекає адмінштраф у сумі 85-170 гривень та відшкодування збитків (від 248 гривень, а у межах території природно-заповідного фонду – від 550 грн.).

“Придбання новорічного дива у лісівників обійдеться у рази дешевше, тому переступати через закон не варто” -, наголосила Н. Ревенко.

Кріт того, начальник управління радить купувати ялинки у горщиках – з ними теж можна зустрічати зимові свята, а весною  висадити поруч зі своїм помешканням і довгий час милуватися красою пухнастого дерева.

За матеріалами Прес-служби Кіровоградського ОУЛМГ

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*