Кіровоградгаз знову погрожує залишити місто без тепла

© google.com.ua/maps

ВАТ «Кіровоградгаз» надіслало лист на адресу директора ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» з попередженням щодо можливого примусового припинення газопостачання з 10 години 15 січня шляхом відключення від газових мереж газоспоживаючого обладнання у випадку, якщо не будуть вжиті певні заходи.

Про це повідомляє Перша електронна з посиланням на сайт Кіровоградгазу.

Зокрема, у листі зазначається, що станом на 29 грудня 2017 року ПАТ «Укртрансгаз» не підтвердило номінації (планові обсяги) природного газу на першу-третю декади грудня 2017 року та на першу декаду січня 2018 р. для ДП «Кіровоградтепло». У такій ситуації відбір газу класифікується як несанкціоноване споживання і констатується порушення Кодексу газорозподільних систем природного газу.

Разом з тим НАК «Нафтогаз України» повідомила, що не здійснювала постачання природного газу для потреб ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» в жовтні та листопаді 2017 року. Компенсація неврегульованого балансу природного газу у такому випадку стягується з ВАТ «Кіровоградгаз». У жовтні минулого року вона склала 13 834 511,14 грн., у листопаді – 82 546 896,42 грн.

Для виключення процедури балансування на обсяги неврегульованого небалансу природного газу ВАТ «Кіровоградгаз» вимагає від ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» терміново вирішити питання з постачальником щодо виділення планових обсягів на грудень 2017 року.

Усвідомлюючи важливість сталого опалювального сезону, з метою виключення необхідності проведення примусового припинення газопостачання та недопущення соціальної напруги в місті голова правління ВАТ «Кіровоградгаз» Олександр Гладкий звернувся до міського голови м. Кропивницький Андрія Райковича та голови Кіровоградської ОДА Сергія Кузьменка з проханням вплинути на керівництво підприємства ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА», аби своєчасно врегулювати питання виділення та підтвердження номінацій (планових обсягів) на грудень 2017 р. та на січень 2018 року.


Нагадаємо, “газова війна” ВАТ “Кіровоградгаз” проти міської влади та кропивничан розпочалася на самому старті опалювального сезону.

Не дивлячись на те, що міська комісія з питань техногенно–екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на своєму позачерговому засіданні ухвалила розпочати опалювальний сезон 22 жовтня, у цей день тепло в домівках кропивничан не з’явилося. Через величезні борги кропивницьких теплових підприємств перед НАК “Нафтогаз України” ВАТ “Кіровоградгаз” відмовився подавати паливо на підприємства.

25 жовтня міська влада заявила, що у Кропивницькому були запущені в роботу усі котельні, крім найбільшої – Південно-Західної. Опалювати почали 534 житлових будинки із 797, що мають централізовану систему опалення.

Разом з тим, адміністрація ВАТ “Кіровоградгаз” звинуватило теплогенеруюче підприємство ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” у несанкціонованому відборі природного газу з розподільних мереж і констатувало, що за ці об’єми блакитного палива підприємство заплатить за подвійним тарифом.

У відповідь на звинувачення “Кіровоградгазу”, “Кіровоградтепло” відповіло, що “старі” борги накопичуються не з провини підприємства. Зокрема, внаслідок несвоєчасної компенсації різниці в тарифах та багатомільйонної заборгованості населення й бюджетних організацій за централізоване опалення.

Станом на 6 листопада 2017 року заборгованість споживачів ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” складає понад майже 158,5 млн грн.

24 листопада ВАТ “Кіровоградгаз” заявило, що з понеділка, 27 листопада, будуть відключені від газопостачання обидва теплогенеруючі підприємства Кропивницького. Того ж дня, представники міської влади на комісії з питань техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій пообіцяли не допустити відключення теплогенеруючих підприємств, а заяву “Кіровоградгазу” назвали диверсією.

Ранком 27 листопада “Кіровоградгаз” припинив газопостачання до двох котелень на вулиці Шатила та Родимцева у Кропивницькому.

Того ж дня, відразу після засідання надзвичайної комісії Олександр Мосін відбув у відрядження до Києва в НАК “Нафтогаз України” для узгодження всіх юридичних аспектів забезпечення сталого постачання газу в опалювальний період на території Кропивницького.

Вже на ранок 28 листопада внаслідок шантажу керівництва ВАТ «Кіровоградгаз» у Кропивницькому без тепла залишилися 55 будинків, 2 садочки і школа.

Поки міський голова Кропивницького Андрій Райкович поїхав перемовини з керівництвом НАК «Нафтогаз України», аби вирішити ситуацію з теплопостачанням міста, ВАТ “Кіровоградгаз” припинило постачання палива для ще декількох котелень теплогенеруючих підприємств. Усього у Кропивницькому без тепла залишились 115 житлових будинків, 3 дитсадка, 2 школи та 2 ПТУ.

Зранку цього ж дня під приміщенням ВАТ “Кіровоградгаз” зібралося близько трьох десятків містян, які прийшли поговорити з керівництвом про відновлення газопостачання у котельні. Коли громадяни підійшли до входу, виявилося, що він заблокований людьми у зелених костюмах з бронежилетами та касках. У результаті штовханини, у якій одному з активістів порвали куртку, містянам таки вдалося зайти в середину.

Згодом з’ясувалося, що люди у зелених куртках, бронежилетах і касках були з приватної охоронної фірми. У результаті штурму приміщення декільком громадським активістам порвали одяг, а у двох були розбиті до крові руки.

А коли активісти застали на місці керівника Кіровоградгазу, то спитали коли підприємство відновить постачання газу на теплогенеручі котельні? На що Олександр Гладкий не зміг дати конкретних відповідей. Після цього його намагалися витягнути з кабінету. Зав’язалася штовханина унаслідок якої пошкодили скляні двері офісної шафи. Розбите скло розлетілося підлогою.

Цього ж дня, після штурму, бійок, пікетів та успішних перемовин керівництва міста у Кабміні та в НАК “Нафтогаз України”, з 14:00 почалося відновлення газопостачання на усі відключені “Кіровоградгазом” котельні.

5 грудня ВАТ “Кіровоградгаз” знову направило на адресу ДП “Кіровоградтепло” листи з вимогою до 8 грудня погасити у повному обсязі борги за спожитий природний газ. У разі несплати газовики погрожували знову припинити газопостачання котелень.

Зазначимо, що проти керівника ВАТ “Кіровоградгаз” прокуратура порушила кримінальну справу за підозрою у зловживанні службовим становищем.

Окрім того, на думку Олексанра Мосіна, взаємовідносини між постачальником газу та теплогенеруючими підприємствами носять суто господарський характер і мають вирішуватися у судах, а не шляхом відключення газу. А Ольга Довжук заявила, що погрози “Кіровоградгазу” припинити газопостачання деяким підприємствам області викликали здивування, адже ці суб’єкти господарювання взагалі не мають боргів за газ.

А 12 грудня, під приміщенням ВАТ “Кіровоградгаз” зібралися на мирну акцію близько півсотні кропивничан, аби вимагати добровільної відставки голови правління установи Олександра Гладкого. До мітингувальників вийшов заступник керівника, який сказав, що коментарів не буде. Журналісти намагалися поспілкуватися із керівником Кіровоградгазу у його кабінеті, але заступник начальника підприємства переповів відмову начальника.

Міський голова Кропивницького Андрій Райкович наголосив на особистій відповідальності керівників теплових підприємств міста за постачання тепла у домівки кропивничан, а також висунув вимогу щодо підвищення ефективності роботи з населенням щодо погашення боргів.

Вже 19 грудня за “газові диверсії” депутати міськради Кропивницького  звернулися до голови правління НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва з вимогою звільнити Олександра Гладкого з посади голови правління ВАТ “Кіровоградгаз”.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар