Важливо

Недержавна монополія до добра не доводить, – Андрій Райкович про диверсію “Кіровоградгазу” (ОНОВЛЕНО)

Володимир Дедей
Пишу про те, що справді хвилює містян.
Контакт: Facebook

Дії керівника “Кіровоградгазу” Олександра Гладкого, який дав команду за борги відключити 7 теплогенеруючих котелень, міський голова Кропивницького Андрій Райкович назвав саботажем і диверсією. Очільник міста повідомив, що керівник стратегічного підприємства зовсім не переймався тим, що залишив без тепла сотні будинків.

Про це Андрій Райкович розповів сьогодні, 29 листопада, під час апаратної наради у міськраді, повідомляє кореспондент Першої електронної.

“Я офіційно заявляю, що заяви Кіровоградгазу упереджені і не відповідають державницькій політиці. Це саботаж, подача викривленої інформації. Прошу громаду проявити спокій. Питання врегульоване – подача газу на усі котельні відновлена. Буде так, як потрібно людям і міській владі”, – наголосив Андрій Райкович.

За словами міського голови, коли почалися відключення котелень, він мав розмову з головою правління ВАТ Кіровоградгаз Олександром Гладким.

“Я не відчув, що керівник стратегічного підприємства переймається проблемами людей. Я теж в бізнесі десятки років, але не дозволив би собі поставити власні інтереси вище інтересів людей. Ми нікому не дозволимо приїжджати сюди і творити безчинство”, – заявив очільник міста.

На думку Андрія Райковича до такої ситуації призвело панівне становище приватної структури на ринку газу.

“Монополія до добра не доводить, якщо вона не державна”, – резюмував міський голова.

Андрій Райкович подякував усім громадським активістам, які не сиділи на місці, а проявили свою тверду позицію і пішли до керівництва Кіровоградгазу вимагати відновлення газопостачання котелень.

“Якби активісти не довіряли міській владі, вони б ніколи не виступили на підтримку. Цініть довіру людей. Це найцінніше і не вимірюється ніяким капіталом”, – наголосив очільник міста Кропивницький.

Водночас Андрій Райкович розповів про невтішну ситуацію із розрахунками населення.

“По ЦНТІ УНГА ми маємо рівень проплати 85%, а по Теплоенергетику – 71%”, – повідомив міський голова.

За його словами, це недостатній рівень оплати, враховуючи сучасні ринкові відносини.

Саме заборгованість держави щодо різниці в тарифах та несплата користувачів тепла призвели до накопичення серйозних боргів перед Кіровоградгазом.

“Але виплата усіх боргів минулих періодів одноразово неможлива. Про це я говорив учора в Кабміні, в НАК Нафтогаз України та Адміністрації Президента”, – розповів Андрій Райкович.


Нагадаємо, “газова війна” ВАТ “Кіровоградгаз” проти міської влади та кропивничан розпочалася на самому старті опалювального сезону.

Не дивлячись на те, що міська комісія з питань техногенно–екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на своєму позачерговому засіданні ухвалила розпочати опалювальний сезон 22 жовтня, у цей день тепло в домівках кропивничан не з’явилося. Через величезні борги кропивницьких теплових підприємств перед НАК “Нафтогаз України” ВАТ “Кіровоградгаз” відмовився подавати паливо на підприємства.

25 жовтня міська влада заявила, що у Кропивницькому були запущені в роботу усі котельні, крім найбільшої – Південно-Західної. Опалювати почали 534 житлових будинки із 797, що мають централізовану систему опалення.

Разом з тим, адміністрація ВАТ “Кіровоградгаз” звинувачує теплогенеруюче підприємство ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” у несанкціонованому відборі природного газу з розподільних мереж і констатує, що за ці об’єми блакитного палива підприємство заплатить за подвійним тарифом.

У відповідь на звинувачення “Кіровоградгазу”, “Кіровоградтепло” відповідає, що “старі” борги накопичуються не з провини підприємства, зокрема, внаслідок несвоєчасної компенсації різниці в тарифах та багатомільйонної заборгованості населення й бюджетних організацій за централізоване опалення.

Станом на 6 листопада 2017 року заборгованість споживачів ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” складає понад майже 158,5 млн грн.

24 листопада ВАТ “Кіровоградгаз” заявляє, що з понеділка, 27 листопада, будуть відключені від газопостачання обидва теплогенеруючі підприємства Кропивницького. Того ж дня, представники міської влади на комісії з питань техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій пообіцяли не допустити відключення теплогенеруючих підприємств, а заяву “Кіровоградгазу” назвали диверсією.

Ранком 27 листопада “Кіровоградгаз” припинив газопостачання до двох котелень на вулиці Шатила та Родимцева у Кропивницькому.

Того ж дня, відразу після засідання надзвичайної комісії Олександр Мосін відбув у відрядження до Києва в НАК “Нафтогаз України” для узгодження всіх юридичних аспектів забезпечення сталого постачання газу в опалювальний період на території Кропивницького.

Вже на ранок 28 листопада внаслідок шантажу керівництва ВАТ «Кіровоградгаз» у Кропивницькому без тепла залишилися 55 будинків, 2 садочки і школа.

Зранку цього ж дня під приміщенням ВАТ “Кіровоградгаз” зібралося близько трьох десятків містян, які прийшли поговорити з керівництвом про відновлення газопостачання у котельні. Коли громадяни підійшли до входу, виявилося, що він заблокований людьми у зелених костюмах з бронежилетами та касках. У результаті штовханини, у якій одному з активістів порвали куртку, містянам таки вдалося зайти в середину.

Поки міський голова Кропивницького Андрій Райкович поїхав перемовини з керівництвом НАК «Нафтогаз України», аби вирішити ситуацію з теплопостачанням міста, ВАТ “Кіровоградгаз” припинило постачання палива для ще декількох котелень теплогенеруючих підприємств. Усього у Кропивницькому без тепла залишились 115 житлових будинків, 3 дитсадка, 2 школи та 2 ПТУ.

Згодом з’ясувалося, що люди у зелених куртках, бронежилетах і касках були з приватної охоронної фірми. У результаті штурму приміщення декільком громадським активістам порвали одяг, а у двох були розбиті до крові руки.

А коли активісти застали на місці керівника Кіровоградгазу, то спитали коли підприємство відновить постачання газу на теплогенеручі котельні? На що Олександр Гладкий не зміг дати конкретних відповідей. Після цього його намагалися витягнути з кабінету. Зав’язалася штовханина унаслідок якої пошкодили скляні двері офісної шафи. Розбите скло розлетілося підлогою.

Уже після успішних перемовин керівництва міста у Кабміні та в НАК “Нафтогаз України”, 28 листопада, з 14:00 почалося відновлення газопостачання на усі відключені “Кіровоградгазом” котельні.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар