Важливо

Справу підозрюваного у вимаганні хабаря ексочільника Кіровоградської ОДА передали в суд

© khoda.gov.ua

Прокурори САП та детективи НАБУ направили в суд обвинувачення стосовно ексголови Кіровоградської ОДА Андрія Балоня та керівника патронатної служби Сергія Шевченка, яких підозрюють у вимаганні 1,8 млн грн хабаря.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на сторінку САП у Facebook.

Тодішнього очільника ОДА та його пособника затримали “на гарячому” під час отримання ними 250 тис. гривень. Попередньо зафіксували факт отримання ними першої частини траншу – 100 тис. гривень.

Справу розглядатиме Вищий антикорупційний суд.

Раніше Центр протидії корупції заявляв, що у Зеленського за “схемою Татарова” намагаються “відмазати” ексголову ОДА Андрія Балоня.


Зазначимо, НАБУ і САП завершили розслідування у справі вимагання хабаря ексголовою Кіровоградської ОДА Андрія Балоня і його спільника Сергія Шевченка.

За версією слідства, Андрій Балонь вимагав хабар у керівника обласної Держпродспоживслужби Ігоря Бойчука. До справи Балонь долучив спільника – Сергія Шевченка, який керував патронатною службою ОДА. І вже той, за вказівкою, озвучив вимогу: 110 тис. грн хабаря щомісяця. В іншому ж разі Ігорю Бойчуку обіцяли перешкоди у його роботі, зокрема, ініціювати питання щодо відповідності займаній посаді.

Згодом, підозрювані свої вимоги збільшили, зажадавши отримувати щомісяця 15% від офіційного обороту держструктур, які підпорядковувалися Головному управлінню Держпродспоживслужби – близько 1,8 млн грн.

За умовами “угоди”, гроші повинні були передавати траншами. Перші 100 тис. грн передали на початку червня. Після отримання другого траншу у 250 тис. грн Андрія Балоня та Сергія Шевченка затримали.

На роботі та вдома у підозрюваних вилучили великі обсяги готівки невідомого походження – 4,5 млн грн, 320 тис. дол. США, 24 тис. євро. На гроші наклали арешт.

Дії посадовців кваліфікували за ч.4 ст. 368 КК України.

Вже колишній очільник Кіровоградщини Андрій Балонь потрапив у десятку найбагатших голів ОДА за деклараціями 2019 року. Наразі суд арештував частину його майна у зв’язку з підозрою у вимаганні хабаря.

Читайте також:

Поширити:

Залишити коментар:

коментар