Важливо

Форвард кропивницької “Зірки” про погоду, підготовку до весни та специфіку свого організму

Форвард кропивницької «Зірки» Олексій Чичиков розповів для сайту УПЛ про погоду, підготовку до весни та специфіку свого організму.

— Олексію, клуб із Кропивницького — єдиний, який вирішив усю зимову підготовку провести в Україні…

— Вважаю, маємо всі умови — і зараз, у нашому місті, й наступними тижнями в Нікополі, куди днями відправимося на збір.

— Сьогодні у нас прохолодна погода. Що відчувають футболісти, тренуючись і проводячи спаринги за -5С і нижче?

— Для професіоналів тут немає ніяких труднощів. Ми до такого звикли. Просто існують елементарні правила, яких потрібно дотримуватися. Перше: не можна, вийшовши на свіже повітря, зразу активно бігати або тренуватися — треба попередньо розім’ятись. Друге правило: потрібно робити спеціальні розтирання — зігріти м’язи, бо вони люблять тепло. Так що при -5С не дуже складно бігати. От коли температура паде до мінус десяти — тоді справді непросто.

— 2018 року кропивничани встигли провести один контрольний поєдинок — проти клубної команди U-21. Що нового спробували донести до гравців наставники? Чи були якісь експерименти?

— Були: протягом останнього року ми майже весь час награвали схему з п’ятьма оборонцями, а тепер пробуємо перейти на модель із чотирма. Складно, чесно кажучи. Правда, врахуйте момент: наш головний тренер сьогодні проходить курси у Франції, поки що заняття проводить його асистент. Так що можливі зміни.

Читайте також: Головний тренер “Зірки” стажується у Франції

— Якими, на Вашу думку, є перспективи «Зірки» навесні? До першої шістки вісім очок, до зони вильоту — три…

— Навряд чи зможемо пробитись у Групу 1: такий відрив і всього три матчі… Тим паче з ким — «Маріуполем», «Шахтарем» і «Олександрією». Шанси у нас суто теоретичні. На мою думку, маємо забезпечити собі місце в УПЛ плюс підготуватися до наступного сезону.

— Тепер про «вічне». Проаналізувавши Вашу кар’єру, легко виокремити факт, що Ви майже ніколи не відзначалися результативністю. Що заважає забивати більше?

— Тут різні фактори склалися… Наприклад, у «Ворсклі» я через вік програвав конкуренцію Сачку та Янузі. Потім у «Зірці» мене прорвало, але то була Перша ліга. Потім УПЛ, а я травмувався. А, наприклад, за останній рік я виступав на всіх позиціях, окрім воротарської, тобто не завжди гра форварда… Мабуть, не до кінця витискаю з того, що можу. Хоча моменти маю в кожній грі.

— Фахівці кажуть, що сьогодні Ви один із найтехнічніших футболістів Чемпіонату УПЛ…

— Значить, є дані від природи плюс хороша школа!

— Кілька місяців тому експерт проаналізував Вашу гру, виокремивши: «плюси» — швидкість і дриблінг; «мінуси» — неефективність у фізичній боротьбі, коли граєте центрфорвардом, і невідповідність «класичним» вимогам до амплуа вінгера (майже завжди зміщуєтеся з бровки в центр). Що скажете?

— Це більше погляд збоку. Все залежить від тактики — загальної і на конкретний матч. Є форварди високі, є силового плану. Я — десь проміжний варіант. Беру своє за рахунок обсягу роботи. Люблю на швидкості вриватись у штрафний майданчик. Якщо закриваю позицію центрального, вмію втекти від захисників, граючи на фланзі, часто прострілюю, навішую.

— Наостанок — здвоєне запитання: як Ви зуміли з віком не втратити техніку та швидкість і чи не маєте наміру реалізувати цю здатність свого організму в «м’якшому» Чемпіонаті?

— У кожної людини своя специфіка організму, але я вважаю, що головне — професіоналізм, як ти ставишся до себе. Треба багато працювати, слідкувати за собою. Тоді й подовжиш футбольне довголіття. І, наприклад, отримаєш шанс спробувати свої сили закордоном…

Читайте також: Нападник “Зірки” півроку проведе у казахському “Акжайику”

Поширити:

Залишити коментар:

коментар