Важливо

Нардепи з Кіровоградщини “піарилися” на ремонті шкіл, будинків культури та медзакладів за державні кошти, – ОПОРА

© correspondent.in.ua

Упродовж періоду з червня по 15 листопада у Кіровоградській області зафіксували 27 випадків непрямої агітації з ймовірним використанням державних субвенцій народними депутатами.

Про це свідчать дані моніторингу Громадянської мережі ОПОРА, повідомляє Перша електронна газета.

На Кіровоградщині об’єктом моніторингу стала діяльність народних депутатів, обраних в одномандатних мажоритарних округах області та за списком партій. Під час дослідження використовувались такі джерела інформації: ЗМІ, сайти органів місцевого самоврядування та районних адміністрацій, також офіційні сайти та сторінки народних обранців у соціальних мережах.

Як повідомлялося раніше, народний депутат з Кіровоградщини Олесь Довгий з депутатської групи «Воля народу» потрапив до списку народних обранців, за якими зафіксовано найбільше випадків непрямої дочасної агітації з ймовірним використанням бюджетних ресурсів по всій Україні. Депутат 23 рази ймовірно використовував бюджетні ресурси у непрямій дочасній агітації.

Народний депутат на свої сторінці у соціальних мережах та в ЗМІ неодноразово наголошував, що за його сприяння відбувається ціла низка заходів – ремонт водогону, встановлення ігрових майданчиків, ремонт даху школи та будинку культури, закупівля комплексу тренажерів та спортивного обладнання, придбання комп’ютерної техніки для школи, встановлення вуличного освітлення та інше. Навіть придбаний за бюджетний кошти електроскутер для фельшерського-акушерського пункту депутат згадув під час зустрічі з людьми у селі Мар’янівка Онуфріївського району. А натомість голови сільських рад Олександрівського району вручили Олесю Довгому коровай, випічку та сало під час візиту у Київ. Світлину з події нардеп оприлюднив у соцмережах.

98a76a13d27672728a4b7484a6a5834a.jpg

Читайте також: На Кіровоградщині газети публікують матеріали з ознаками “чорного піару”

У Кропивницькому найбільш активно використовує непряму дочасну агітацію з ймовірним використанням бюджетних ресурсів народний обранець Олександр Горбунов, який пройшов у Верховну Раду за списками політичної партії «Народний фронт». У червні – листопаді він інспектував реконструкції спортивної школи № 2, відкривав спортивний зал на селищі Новому, а також відвідував реконструкцію станції переливання крові. Ремонтні роботи у закладах проводилися за бюджетні кошти.

ed8bf0ba6f3fcaa5edb9c47350023f1a.jpg

Нардеп Костянти Яриніч, обраний в одномандатному окрузі № 99 з центром у Кропивницькому, помічений у використані «піару» на бюджетних коштах один раз. Народний обранець написав у соцмережах про спрямування субвенції з державного бюджету на ремонт та енергозбереження у освітніх закладах Кропивницького (а саме шкіл № 4, №24, №20, дитсадок №42).

c050202be03d29bcfa3434e49d0cb7c5.jpg

“На Кіровоградщині є народні депутати, які використовують непряму дочасну агітацію з ймовірним використанням бюджетних ресурсів (Олесь Довгий, Олександр Горбунов, Костянтин Яриніч), а інші народні обранці (Михайло Поплавський, Анатолій Кузьменко, Станіслав Березкін) не вели непрямої дочасної агітації за рахунок державних коштів України”, – зазначила координаторка спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА в Кіровоградській області Зоя Лебідь.

Громадянська мережа ОПОРА наголошує на важливості зміни механізму виділення державних субвенцій, на необхідності підвищення рівня прозорості та зрозумілості виділення коштів, а також на дотриманні принципів рівномірності, системності й пріоритетності розподілу бюджетних ресурсів між різними регіонами України. Для цього ОПОРА підготувала ґрунтовні рекомендації, що будуть надіслані всім зацікавленим сторонам, у тому числі Кабінету Міністрів України.

Із повним текстом всеукраїнського звіту можна ознайомитися за посиланням.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар