Важливо

На Кіровоградщині газети публікують матеріали з ознаками “чорного піару”

© Pinterest

У листопаді та на початку грудня друковані ЗМІ Кіровоградщини опублікували кілька матеріалів, які можуть мати ознаки «чорного піару». У матеріалах критикують чотирьох потенційних кандидатів на пост Президента України: Юлію Тимошенко, Святослава Вакарчука, Володимира Зеленського та Анатолія Гриценка.

Про це Першій електронній газеті повідомили спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

У газеті «Діалог» №47 розміщено два матеріали, що можуть мати ознаки «чорного піару». Стаття «Слуга народу? Ні, маріонетка Коломойського» поділений на дві частині, у першій половині критикують дільність Святослава Вакарчука, а в другій – Володимира Зеленського. Матеріал містить низку роздумів, припущень.

53f157e9ffb0e3df96a5dce0e49e7d01.jpg

У цьому ж номері розмістили інформацію, яка позитивно та негативно характеризує Юлію Тимошенко. Замітка базується на словах редактора радіостанції «Эхо Москвы» Олексія Венедиктова, який нібито стверджує, що внесення Тимошенко до санкційного списку Російської Федерації допоможе підвищити рейтинги кандидатки на пост Президента. У матеріалі використовують маніпуляцію, наприклад: «Путін дав зрозуміти, що на виборах президента в Україні підтримує Юлію Тимошенко» тощо.

У газеті «21-й канал» №49 також надрукували два матеріали, які можуть мати ознаки «чорного піару». Перша інформація стосується Юлії Тимошенко, яка нібито втратила лідерство в рейтингу політиків-популістів. Жодних посилань на підвердження цього факту в матеріалі немає. Натомість порівнюють зовнішню рекламу Тимошенко та Капліна.

1fc04110bbc53dbd23d239cbd61024ee.jpg

Другий матеріал «Полковник, який пересидів війну на дачі…» присвячений звинуваченю потенційного кандидата у Президенти Анатолія Гриценка у організації нападу на самого себе в Одесі. В інформації посилання на нібито позицію Блоку Петра Порошенка.

«У Блоці Петра Порошенка у відповідь підкреслили, що Гриценко намагається «зняти максимум політичних вершків із безумовно зухвалого і абсолютно неприйнятного інциденту в Одесі». Там зазначили, що те, як швидко політик «встановив» і виконавців, і організаторів, і навіть замовника хуліганських дій «викликає подив». Поведінку Гриценка партійці назвали «банальним чорним піаром». «Якось воно не по-офіцерськи», – заявили у БПП», – йдеться в матеріалі.

c7a9e6e83dd82e9e350c2b34837f0bfa.jpg

У коментарі ОПОРИ прес-служба Кіровоградської обласної організації партії «Громадянська позиція» повідомила, що після заяв лідера політичної сили Анатолія Гриценка про наміри балотуватися на посаду Президента України на виборах 2019 року, не вперше фіксують поширення «чорного піару» в місцевих виданнях. Зокрема, і в газеті «21-й канал». Після публічного звернення обласної організації партії до редакторів обласних та районних ЗМІ з проханням дотримуватися журналістських стандартів та посиланням на статтю 37 (про спростування інформації) Закону України про «Друковані засоби масової інформації» та частину 4 статті 32 Конституції України про право на захист честі, гідності та ділової репутації, у прес-службі відзначають прецеденти, коли окремі газети, які друкували «чорнуху» про Гриценка, стали відмовлятися від розміщення замовних матеріалів. Проте далеко не всі. Зокрема, протягом останніх двох місяців такі публікації виходили в низці районних газет – «Гайворонські вісті», «Знам’янські вісті», компаніївській та олександрівській районках «Степовий край» і «Вперед».

В обласному виданні «Первая городская» прес-службі потенційного кандидата повідомили, що отримували пропозиції про розміщення матеріалів проти Анатолія Гриценка на платній основі, але відмовилися їх друкувати. Видання, яким надходили подібні пропозиції, стверджують, що матеріали надсилають через рекламні агенції Києва та Рівного.

За словами радниці з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольги Коцюруби, агітація – це не лише розповсюдження закликів голосувати за когось, але й проти когось.

«У цьому випадку наявні ознаки дочасної прихованої агітації, яка може спонукати виборців голосувати проти майбутнього кандидата», – зазначила вона.

4f608fad629b14d6ae786110f624ad67.jpg

Читайте також: Газети Кіровоградщини почали друкувати політичну “чорнуху” про кандидатів у президенти

Поширити:

Залишити коментар:

коментар