Мураліст з Донецька створив у Кропивницькому 27-метровий малюнок до Дня Незалежності

Сьогодні, 19 серпня, у Кропивницькому презентували мурал “Україна-це свобода”, створений муралістом з Донецька Олександром Брітцевим.

Про це повідомляє Перша електронна газета.

Олександр Брітцев – член Національної спілки художників України, твори якого можна зустріти в музеях та галереях України, Китаю, Великобританії та багатьох інших країнах. Особливість художника в тому, що він створює картини не лише на полотні, а й на хмарочосах.

Війна змусила Олександра змінити рідний Донецьк на Харків. Згодом вона й там наздогнала художника та його сім`ю, тож із Харкова переїхали до села Бірки Олександрівської ТГ.

Муралами він почав займатися на початку 2000-х років. Каже, тоді ще не було такого поняття, як стінопис, подібні малюнки називали “графіті”. Перший великий малюнок  зробив на стінах своєї школи у Донецьку.

До створення муралу у Кропивницькому художника привело знайомство з директором Обласного музею мистецтв Тетяною Ткаченко.

“Ми з нею давно підтримували зв`язок. З`явилася ідея створити мурал у Кропивницькому і не просто малюнок, а щось присвячене до Дня Незалежності України. Почали шукати підходяще місце, район, потрібні матеріали й технічні нюанси.  Я запропонував декілька власних ескізів для муралу. Коли обговорили та узгодили всі  моменти – приступив до роботи”,- розповідає Олександр Брітцев.

Мураліст додає, що були пропозиції створити малюнок в центрі або в спальному районі, але побачивши будівлю, розташовану на набережній, зрозумів, що вона ідеально підходить для вибраного ескізу.

Так на стіні дев`ятиповерхової будівлі податкової служби  на набережній Інгулу з`явився 27-метровий мурал статуї Свободи, виконаної в жовто-блакитних кольорах, на створення якого пішло два тижні.

“Я люблю малювати там, де навколо багато вільного простору. Так кожен зможе роздивитися та побачити мурал з різних ракурсів та сторін. Мені здається, що саме в таких місцях найкраще малювати подібні масштабні зображення”, – пояснює художник.

Додає, що ще на етапі створення стінопису оточення висувало різні версії його значення, кожен трактував зображення по-різному, але особисто він надихнувся прикладом Франції, де копію нью-йоркської статуї Свободи прикрасили українським прапором, щоб висловити солідарність з Україною.  Побачивши, як гармонійно це виглядає, вирішив створити подібний малюнок, додавши віночок із соняхів та деякі авторські деталі. Зображена статуя Свободи  тримає в одній руці книгу, як пояснив автор малюнку – Конституцію, а в іншій – факел з полум`ям, зображеним у палітрі нашого прапору – Незалежність, яка горить й не гасне.

“На цьому патріотичному стінописі віддзеркалюється  прагнення нашого суспільства – обираючи демократичний шлях, ми обираємо незалежність, волю і свободу “, – пояснює художник.

Свої подальші плани в Кропивницькому Олександр  поки приховує. Додає, що, можливо, в місті з`явиться ще один малюнок його авторства.

photo-2022-08-17-11-09-41-2

photo-2022-08-17-11-09-41

photo-2022-08-17-11-09-42

photo-2022-08-18-09-47-02-2

photo-2022-08-17-11-09-41

photo-2022-08-17-11-09-42

4

Нагадаємо, “Перший великий малюнок я зробив на стінах своєї школи у Донецьку”,- мураліст, якого війна змусила переїхати на Кіровоградщину

Читайте також: патріотичний мурал з`явився у громаді на Кіровоградщині (ФОТО)

Поширити:

Залишити коментар:

коментар