Важливо

Російський суд залишив за ґратами полоненого моряка Романа Мокряка

Роман Мокряк у ЛЕфортовському суді Москви © Associated Press

Сьогодні, 15 січня, російські судді продовжили терміни перебування у СІЗО 12-м полоненим українським морякам. Серед них – командир катера “Бердянськ” уродженець села Карлівка Кропивницького району Роман Мокряк. Українські моряки залишаться у застінках московської в’язниці “Лефортове” ще, як мінімум, до 24 квітня.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією сайту “Грани.Ру”.

За клопотанням слідчих ФСБ судові засідання проводили у закритому режимі. Публічно оголошували лише постанови за підсумками розглядів.

Полонених розділили на групи по чотири людини. Кожне із засідань проводилося за клопотаннями щодо відразу чотирьох членів групи.

Наш земляк командир катера “Бердянськ” Роман Мокряк був у групі зі старшим матросом катера “Нікополь” Андрієм Оприско, матросом цього ж катера Сергієм Цибізовим і матросом буксира “Яни-Капу” Євгеном Семідоцьким.

Також сьогодні продовжили терміни перебування у СІЗО капитану 2-го рангу з “Бердянська” Денису Гриценку, старшому матросу “Нікополя” В’ячеславу Зінченку, старшому матросу “Яни-Капу” Михайлу Власюку, оперативнику СБУ з “Нікополя” Андрію Драчу, капітану-лейтенанту з “Нікополя” Сергію Попову, мічману “Яни-Капу” Андрію Шевченку, старшому матросу цього ж буксира Володимиру Терещенку та старшому матросу “Бердянська” Богдану Головаші.

bc934d3b3ac837c618890fd77182d2ae.jpg
Роман Мокряк спілкується зі своєм адвокатом Іллєю Новіковим / © Грани.Ру

Як інформує ТСН, всі українські моряки відмовилися давати свідчення в суді країни-агресора.

Адвокати українців, посилаючись на Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими, наполягали на передачі клопотань в ФСБ з суду загальної юрисдикції у військовий суд. Після тривалих виходів у дорадчу кімнату всі троє суддів відмовили в цих клопотаннях.

f1fcdcc366434b06630dc963426c9e0f.jpg
Біля Лефортівського суду / © Грани.Ру

На деякий час до полонених в зал допустили родичів, які приїхали до Москви разом із українським дипломатами та омбудсвумен Людмилою Денисовою.

Родичі вітали полонених оплесками та лозунгом “Слава Україні!”. Хлопці посміхалися і раділи підтримці.

Сьогодні також обиратимуть міру запобіжного заходу решті українських моряків, серед яких – Андрій Артеменко із Новоукраїнки.

Нагадаємо, 24-х українських моряків затримали під час спроби переходу українських кораблів з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку. Росія, всупереч міждержавному договору та міжнародному морському праву, перекрила прохід через протоку і здійснила напад на українські судна.

27 і 28 листопада у Криму українських моряків засудили до двох місяців ув’язнення.

Серед полонених моряків є двоє уродженців Кіровоградщини Роман Мокряк та Андрій Артеменко.

Андрій Артеменко та Роман Мокряк

Спочатку Роман Мокряк відмовився відповідати на питання співробітників російської ФСБ і «зізнаватися» на відео у злочинах, які він не скоював. А згодом заявив слідству, що вимагає поводитися із моряками, як із військовополоненим. Наш земляк вимагає звільнити членів екіпажу катера “Бердянськ”, адже лише він, як командир, несе відповідальність за усі події на борту корабля, а моряки виконували його наказ.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар